Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bazy NATO w Polsce. "Nie twórzmy fetyszu z ich obecności"

0
Podziel się:

Zdaniem Marka Siwca, dla polskiej obronności są ważniejsze rzeczy niż mgliste zapewnienia o przysłaniu do naszego kraju dodatkowych jednostek NATO.

Bazy NATO w Polsce. "Nie twórzmy fetyszu z ich obecności"
(photo-service.europarl.europa.eu)

Nie twórzmy fetyszu z obecności wojsk NATO w Polsce. Zwiększenie ich liczebności nie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa - uważa Marek Siwiec z Twojego Ruchu, gość radiowej Jedynki.

Zdaniem polityka, dla polskiej obronności są ważniejsze rzeczy niż mgliste zapewnienia o przysłaniu do naszego kraju dodatkowych jednostek NATO. Bardziej istotne jest to, czy w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa Polski Sojusz Północnoatlantycki będzie w stanie skutecznie zareagować.

Marek Siwiec wskazywał, że wiele osób, myśląc o koncepcji bezpieczeństwa naszego kraju, wciąż jest w poprzedniej epoce. Wynika to między innymi z tego, że po upadku zimnowojennego systemu bezpieczeństwa w jego miejsce nie powstało nic nowego.

Dzisiejsza _ Rzeczpospolita _ donosi, że prawdopodobnie nie będzie stałych baz NATO w Polsce. Przywódcy Sojuszu mają podjąć taką decyzję podczas szczytu w Newport, który odbędzie się w dniach 4-5 września. Ma za to zostać uruchomiony cykl ćwiczeń z udziałem wojsk NATO, które obejmą Polskę, Łotwę, Litwę i Estonię.

Czytaj więcej w Money.pl
Decyzja o bazach NATO w Polsce za miesiąc? _ Mamy nadzieję, że zapadną m.in. decyzje dotyczące wysuniętego bazowania logistyki - sprzętu, różnych magazynów z zaopatrzeniem wojsk sojuszniczych na terenie naszego kraju i Państw Bałtyckich _.
Merkel o Rosji: Rozumiem niepokój w Europie Agencja dpa odnotowuje zarazem, że Merkel ponownie wypowiedziała się przeciwko bazom wojskowym NATO w Europie Wschodniej.
Siemoniak: Bazy NATO u nas to optymalny cel - _ Zależy nam, aby nakreślony został plan rozmieszczenia wojsk _ - zapowiedzieła szef MON.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)