Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Beata Szydło: w kolejnych budżetach "Rodzina 500+" jest priorytetem

67
Podziel się:

- Program Rodzina 500 plus jest zabezpieczony; w każdym kolejnym budżecie jest wpisany jako priorytet - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło.

Beata Szydło: w kolejnych budżetach "Rodzina 500+" jest priorytetem
(PAP/Jacek Bednarczyk)

- Jest to program, który nie tylko wspiera rodziny finansowo. To rzeczywiście bardzo ważne, że udało się nam zredukować biedę, ubóstwo wśród dzieci, udało się nam bardzo wyraźnie poprawić sytuację materialną dużych rodzin. To są dane statystyczne. Największą satysfakcją jest to, że te rodziny mogą spokojnie myśleć dzisiaj o planowaniu swojej przyszłości, mogą pozwolić sobie na to, że dzieciaki mają dodatkowe zajęcia, że mogą spełniać ich marzenia, że mogą pojechać na wakacje - powiedziała premier Szydło w programie "Pytanie na Śniadanie" w TVP2.

- Daliśmy polskim rodzinom szczęście i myślę, że nikt im już tego nie odbierze, nikt nie jest wstanie tego zakwestionować. Ci, którzy chcą zlikwidować ten program, powinni pojechać do ludzi, porozmawiać z nimi, jak to wygląda. To jest program potrzebny. Nie tylko ma wymiar finansowy, ale zaczęło się rodzić coraz więcej dzieci (...) - dodała.

Zobacz także: Rok programu Rodzina 500+. Jakie zmiany nas czekają?

Premier była pytane o dalsze finansowanie programu.

- Program jest zabezpieczony. Nie ma żadnego problemu, żeby finansować go przez kolejne lata. Znam już założenia budżetowe przedstawiane mi przez pana premiera Morawieckiego na kolejne lata. Jako priorytet w każdym budżecie wpisany jest program "Rodzina 500+ - podkreśliła.

Jak wskazała, w dużym stopniu elementem wzrostu gospodarczego jest konsumpcja, która zwiększyła się po wprowadzeniu "Rodziny 500+".

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka z niepełnosprawnością) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dotychczas - według danych MRPiPS - w ramach programu do rodzin trafiło 24,9 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(67)
emerytaka
6 lat temu
zakłamczucha , reszta na ulice
polak zwykły
6 lat temu
…….żeby mieć drugie, trzeba mieć pierwsze, a do pierwszego PiS nie zachęca-wręcz przeciwnie, bo rodzice jedynaków zapłacą w podatkach na ten socjal PiSowski
polak zwykły
6 lat temu
efekt tych 8 lat rządów PO widziałem w święta- jechałem nowymi drogami( i autostradami i lokalnymi).... odnowione dworce i bezkolizyjne przejazdy przez tory.... efekty są namacalne- PiS wydaje i zadłuża tak samo, tylko namacalnych efektów NIE MA
kółko i krzyż...
6 lat temu
Wg mnie priorytetem KAŻDEGO budżetu od domowego po państwowy powinny być dochody - w tym przypadku rozwój inwestycji, no ale skoro dla "genialnej" Pani Premier najważniejsze są wydatki, bo one generują wzrost gospodarczy... Pani Beato, niech Pani czym prędzej wraca do Brzeszcz, to jest maksimum Pani możliwości, choć z takim podejściem to nie tylko budżet gminy Pani rozwali, ale nawet swój budżet domowy.
x
6 lat temu
GRECY TEŻ DOSTAWALI RÓŻNE DODATKI NA KREDYT . SKOŃCZYŁO SIĘ WIELKIM KRACHEM KTÓREGO SKUTKI ODCZUŁA CAŁA EUROPA. GREKOM POMOGLI NIEMCY I FRANCUZI. POLAKOM POZOSTANIE JEŚĆ TYNK Z CENTRALI PIS -I MARZENIE O DOBREJ ZMIANIE.
...
Następna strona