Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szydło dostała nagrodę i premię. Ponad 30 tys. zł

550
Podziel się

Premier Beata Szydło oprócz pensji szefa rządu dostała w ubiegłym roku dodatkowo ponad 30 tysięcy złotych nagród. Około 16,5 tys. zł zainkasowała w ramach nagrody jubileuszowej za 25 lat pracy.

Szydło dostała nagrodę i premię. Ponad 30 tys. zł
(Maciej Luczniewski/REPORTER/East News)
bEhJvjiZ

15 tys. zł premier dostała w ramach nagrody indywidualnej.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego za ubiegły rok które, Beata Szydło zarobiła w fotelu premiera 230,4 tys. zł. To znacznie więcej niż tylko roczne zarobki z tytułu kierowania rządem, które wynoszą miesięcznie ok. 16,5 tys. zł. Różnica w dochodach wynika z dodatkowych wypłat - podaje "Super Express".

"W 2016 roku pani Beacie Szydło, prezesowi Rady Ministrów, na podstawie ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych, wypłacono nagrodę jubileuszową. Ponadto wypłacono nagrody indywidualne" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

bEhJvjjb

Z przepisów ustawy wynika, że premier za 25 lat pracy otrzymała nagrodę jubileuszową w wysokości 100 proc. wynagrodzenia, czyli ok. 16,5 tys. zł.

Z obliczeń gazety wynika, że 15 tys. zł premier dostała w ramach "nagród indywidualnych". Nie wiadomo jednak kto przyznał tę premię i jakie było uzasadnienie.

Majątek premier zasiliły w ubiegłym roku także pieniądze za pracę w Sejmie. Dieta parlamentarna wyniosła 29 tys. zł w ciągu całego roku.

bEhJvjjh

To pokazuje, że premier Szydło nie pobiera pensji za wykonywanie mandatu posła. Każdemu parlamentarzyście przysługuje 9,8 tys. zł miesięcznie z tytułu uposażenia poselskiego. Nie był to jednak akt dobrej woli premier Szydło. Uposażenie nie przysługuje tym posłom, którzy mają dochody z innej aktywności.

Dla porównania w 2015 r. Szydło zarobiła tylko 25 624,61 zł - wynika z jej oświadczenia majątkowego. Wtedy jednak sprawowała urząd tylko przez niespełna dwa miesiące.

bEhJvjjC
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(550)
Tom
4 lata temu
Patologia przejeli telewizje publiczna i sami sie nagradzaja. Patologia!!!
Maria
4 lata temu
Te nagrody tej pani to są zabrane pieniądze emerytom my mamy tez żołądki jak ta pani i żyjemy za grosze podwyżki 4 zl to powinniście się spalić ze wstydu
Anatol
4 lata temu
No i ok. Ja pracuję 38 lat a nigdy za lata pracy nie dostałem grosza, podatki płacę od zawsze,zusy i inne paści pasożytnicze . Dla czego pasożytnicze ? bo państwo to typowy pasożyt co można potwierdzić w setkach spraw,rzeczy i sytuacji . Państwo czyli administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nic, ograbia podatników tworząc na nich prawne baty i chroni mafię urzędniczą,polityczną,szarą strefę. Nie wywiązuje się z zobowiązań,obietnic .Administracja państwowa to nic innego jak pracownik podatnika a w efekcie to podatnik jest pracownikiem tej mafii i jest niszczony od zarania dziejów . Do tego pani premier i inni w prywatnych sprawach wykorzystują nasze pieniądze choćby latając na wolne samolotami czy jadąc państwowymi limuzynami często ostatnio je rozbijając i zagrażając życiu i zdrowiu swych żywicieli czyli obywateli . Trylogię można napisać śmiało o takich i podobnych sprawach. Wiem że nie jest to wszystko łatwe jak w bajkach ale realia znamy wszyscy a to jest tragedia w Polsce.
bEhJvjjD
Jura
4 lata temu
To nagroda za posłuszeństwo wobec właściciela kota.
Mozik
4 lata temu
Kobieta z klasą i odpowiednia osoba na stanowisku ....Wreszcieeeeeeeeeeeeee :)
...
Następna strona