Notowania

szydło
16.11.2017 15:28

Stanowcze wystąpienie Beaty Szydło. "Polska ma zasady i pieniądze, których będzie coraz więcej"

Premier Beata Szydło wystąpienie podczas otwarcia Kongresu 590 w dużej mierze poświęciła podsumowaniu dwóch lat pracy swojego rządu. Znalazło się w nim jednak kilka stanowczych zdań skierowanych do liderów państw Europy Zachodniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski/Money.pl)
Premier Beata Szydło podczas Kongresu 590

Premier Beata Szydło swoje wystąpienie podczas otwarcia Kongresu 590 w dużej mierze poświęciła podsumowaniu dwóch lat pracy rządu PiS. Znalazło się w nim jednak kilka stanowczych zdań skierowanych do liderów państw Europy Zachodniej.

- Podkarpacie jest doskonałym miejscem na podsumowanie dwóch lat pracy naszego rządu. Tutaj, jak w soczewce zbiega się to, co jest symbolem współczesnej Polski. To m.in. doskonałe połączenie nowoczesności o tradycji, (...), mieszkają tu ludzie ciekawi świata, którzy mają zasady. Chcę powiedzieć, że ci, którzy mają pieniądze, muszą się nauczyć, że w Europie jest państwo, które ma zasady i pieniądze, których będzie miało coraz więcej – mówiła Beata Szydło.

Słowa o zasadach i pieniądzach Polski to bezpośrednie nawiązanie do głośnej, bo dokonanej za pośrednictwem mediów, wymiany zdań między szefową polskiego rządu, a byłym już prezydentem Francji Francois Hollandem. Na zdanie: "Polska ma zasady" wypowiedziane przez Szydło, ówczesny lokator Pałacu Elizejskiego odpowiedział: "A my mamy fundusze".

W Polsce można inwestować, ale...

Premier zaapelowała równocześnie do przedstawicieli biznesu o to, by inwestowali w Polsce, która jest "piękna i bezpieczna". – Ale pamiętajcie – chcemy być waszymi partnerami, nie państwem, gdzie można zarobić i wyjechać! – ostrzegała szefowa rządu.

Przemówienie na otwarciu Kongresu 590 zostało wygłoszone dokładnie w drugą rocznicę powołania rządu, na którego czele stanęła Beata Szydło. Z tego względu duża jego część poświęcona została podsumowaniu i podziękowaniom osobom zaangażowanym w "dobrą zmianę".

- Po 24 miesiącach większość elementów naszego programu jest zrealizowana. Musimy dokończyć ten projekt i zaplanować kolejne zadania - stwierdziła premier, która wskazała, że program jest "odpowiedzią na to, czego potrzebują Polacy". - To pomoc dla rodzin, wsparcie dla przedsiębiorców i budowa szacunku do Polski. Każdy, niezależnie od poglądów, wykształcenia, czy miejsca zamieszkania ma prawo, by jego marzenia spełniały się nad Wisłą. Naszym obowiązkiem jest to, by tak się działo - podkreśliła

Niemal cały rząd w Rzeszowie

Tagi: szydło, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2017

koszaliniankaBrawo Pani Premier! Ja chcę mieszkać w kraju bogatym i szanowanym, jak pojadę za granicę to mają mnie tam szanować a nie traktować jak bidotę z europy … Czytaj całość

17-11-2017

co naprawdę powiedziała BeatkaMamy zasady - partia ma rządzić wszystkim i wszystkimi ! Mamy pieniądze - zabierzemy zaradnym i bogatszym a jak braknie, pożyczymy ! Dodrukować też … Czytaj całość

17-11-2017

GucioBrawo Pani Premier . Brawo PiS, Brawo Najlepszy Rząd Polski. Ci co krytykują są funta kłaków nie warci, A i zdrajców ojczyzny w Polsce nie brak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)