Notowania

gospodarka
05.04.2017 14:16

Szydło zapowiada zmiany. "Za mało zrobiliśmy dla przedsiębiorców"

- Uważam, że za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców i będę oczekiwać, żeby te prace przyspieszyć - zapowiedziała premier Beata Szydło. Nie uściśliła, o jakie projekty chodzi, ale mają być "takie, na które oczekują przedsiębiorcy".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Pietruszka/ PAP)

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad przepisami zmniejszającymi obciążenia składkami na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców o niskich przychodach. 31 marca wniosek o wpis skierowano do wykazu prac legislacyjnych rządu. Wysokość składek na ZUS i Fundusz Pracy miałaby zależeć od przychodu małych firm. Nowe przepisy mogą obowiązywać od 2018 r. i ma z nich skorzystać ok. 200 tys. firm.

Koszty dla budżetu związane z tym rozwiązaniem szacuje się na ok. 180 mln zł. MR zakłada jednak, że dodatkowy wpływ do budżetu od każdego przedsiębiorcy, który z szarej strefy wejdzie do systemu, wyniesie ok. 5600 zł.

Beata Szydło zaznaczyła, że rządowi "zależy na tym, żeby jak najwięcej takich rozwiązań, które są skierowane właśnie do przedsiębiorców było przyjmowanych".

"Uważam, że za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców i będę oczekiwać, żeby te prace przyspieszyć. I żeby konkretne propozycje, ale takie, na które oczekują przedsiębiorcy, zaczęły pojawiać się na agendzie pracy rządu, bo to jest po prostu potrzebne" - mówiła.

W ocenie szefowej rządu, "to jest dobry moment do tego, by zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom było jeszcze więcej".

Nie ujawniła jednak, o jakie zmiany chodzi. - Myśmy się umówili w rządzie i powtarzam to swoim ministrom, że dopiero wtedy komunikujemy o projektach, kiedy one powstaną. Jeśli coś jest dyskutowane i przygotowywane, to dopiero w momencie, gdy staje się to projektem oficjalnie uzgodnionym i przyjętym przez rząd będziemy mówić o jego założeniach - podkreśliła.

Tagi: gospodarka, przedsiębiorczość, rząd, pap, Beata Szydło, premier, krótka, opis, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-04-2017

EKONO MISTAPani Szydło jakie Ty masz pojęcie o gospodarce razem z historykiem Morawieckim ?

21-04-2017

wixPo słowach Jarosława, że polscy przedsiębiorcy to złodzieje, aż strach się bać co oni zrobią dla przedsiębiorców.

05-04-2017

Adam GrabowskiPo owocach ich poznacie. Proponuje poczekac na rezultaty, bo ja nie wierze ze cos zmienia na lepsze. W tym tygodniu zakladam LTD w anglii. Tam mnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)