Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą nowe miejsca pracy. Zobacz gdzie

0
Podziel się:

Na dodatek ponad 80 procent pracodawców nie planuje w tym roku żadnych zwolnień.

Będą nowe miejsca pracy. Zobacz gdzie
(admy - Fotolia.com)

Będą nowe miejsca pracy. Rekrutacje w tym roku planuje co czwarta firma - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Work Service przez Instytut Millward Brown.

To, że obecny rok ma być dobrym okresem dla polskiego rynku pracy, potwierdzają sami pracodawcy. Jak mówi dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service SA Krzysztof Inglot, wiele nowych miejsc pracy zostanie utworzonych w przemyśle.

Dodaje, że jest to dobra informacja, gdyż przemysł zawsze wpływa na wzrost zatrudnienia w usługach okołoprzemysłowych. Ten wzrost wynika zaś z bardzo dobrej kondycji naszej produkcji detalicznej. Zarówno zakupy w Polsce, jak i produkcja na eksport mają się bardzo dobrze.

Prezes Rady Nadzorczej Work Service SA Tomasz Misiak zwraca uwagę, że podobnie jak w roku ubiegłym wciąż największe zapotrzebowanie jest na pracowników branży inżynierskiej, technologii informatycznych.

Warto więc, podejmując decyzję o studiach, wybierać nauki ścisłe, iść w kierunku wykształcenia technicznego. Obecnie na polskim rynku w samej branży IT brakuje ponad 60 tysięcy ludzi i gdyby ci specjaliści się pojawili, rynek natychmiast by ich wchłonął - zaznaczył prezes Misiak.

Badanie wykazało też, że ponad 80 procent pracodawców nie planuje w tym roku żadnych zwolnień. Mimo to ponad jedna czwarta pracowników obawia się utraty pracy w najbliższym czasie. Największe obawy są wśród zatrudnionych w oparciu o umowę zlecenie lub o dzieło.

Trzecia edycja Barometru Rynku Pracy wykazała też, że ponad połowa Polaków chce zarabiać więcej. Oczekiwania te zamierza zaś spełnić 14 procent pracodawców.

Czytaj więcej w Money.pl
Cięcia w budowlance. Pracę stracą setki osób Spółka tłumaczy, że pomimo wysokiej pozycji na rynku, jej rentowność pozostaje na niskim, niesatysfakcjonującym poziomie.
Pracownicy kolejowej spółki są zastraszani? Według związkowców okupujących siedzibę firmy należącej do PKP, doszło złamano ustalenia zawarte między nimi a zarządem.
Prawie dwa tysiące miejsc pracy na Śląsku To głównie branża motoryzacyjna oraz elektroniczna. Ok. 400-450 miejsc pracy miałoby się znaleźć w centrach usług dla przemysłu.
praca
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)