Notowania

ustawa refundacyjna
13.07.2012 07:51

Będą zwolnienia. Rynek farmaceutyczny kuleje

Według danych IMS Health, z rynku wyparowało już blisko miliard 400 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sjlocke/iStockphoto)

*Z powodu nowej ustawy refundacyjnej szykują się zwolnienia w firmach związanych z farmacją. *

Pracę w ciągu półtora roku straci co najmniej tysiąc osiemset osób - wynika z szacunków _ Pulsu Biznesu _ . Według danych IMS Health, z rynku wyparowało już blisko miliard 400 milionów złotych. Mniejsze przychody firmy muszą kompensować redukując koszty. A to oznacza zwolnienia.

Liderami redukcji zatrudnienia są hurtownicy leków. Skutki ustawy sięgneły też po producentów leków. Na początku roku MSD Polska zwolniło około 20 procent polskiej załogi czyli 130 osób. Restrukturyzację zatrudnienia przeprowadziły też AstraZeneca, GlaxoSmithKline i Novartis. Pierwsza spółka od stycznia do kwietnia zwolniła blisko 50 osób.

Czytaj więcej o problemach z lekami
Tyle wydajemy miesięcznie na leczenie W sytuacji gdy ograniczony jest dostęp do publicznej służby zdrowia, narasta w nas skłonność do wydawania pieniędzy w prywatnych gabinetach.
Zobacz, jak zakończyła się afera z lekami Powodem braku leków były _ obiektywne trudności _ technologiczne u austriackiego producenta - zdecydowała prokuratura.
To nie koniec problemów pacjentów, bo... Formalnie protest został zawieszony, ale lekarze nadal recepty będą wypisywać po swojemu.
Tagi: ustawa refundacyjna, farmaceuci, branża, leki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz