Notowania

protesty sadowników
10.11.2014 18:28

Będzie wspólny protest przewoźników i sadowników?

We wszystkich firmach dotkniętych embargiem tendencja jest taka, aby redukować zatrudnienie i sprzedawać sprzęt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Przewoźnicy liczą milionowe straty i tracą cierpliwość. Od kilku miesięcy, po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na unijne produkty, nasza sytuacja stale się pogarsza, a rząd nie reaguje - alarmują transportowcy i nie wykluczają wspólnych protestów z sadownikami.

Prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Spedytorów _ Podlasie _ Waldemar Jaszczur powiedział, że decyzja o dołączeniu do protestów może zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Waldemar Jaszczur zwrócił uwagę, że problemy przewoźników mogą przełożyć się wkrótce na rynek pracy. _ Tysiące kierowców, spedytorów i dyspozytorów, ludzi bezpośrednio i pośrednio związanych z naszą branżą tracą miejsca pracy _ - alarmował.

Podkreślił, że we wszystkich firmach tendencja jest taka, aby redukować zatrudnienie i sprzedawać zalegające na parkingach pojazdy, które generują koszty i od których przewoźnicy muszą płacić podatki.

Z niepokojem sytuację obserwują mieszkańcy regionów, w których szczególnie dużo jest firm transportowych. Do takich należy powiat łukowski na Lubelszczyźnie - przyznaje starosta Janusz Kozioł.

Zwrócił uwagę, że tylko w gminie Trzebieszów funkcjonuje kilkadziesiąt firm, z których każda posiada kilkanaście lub kilkadziesiąt samochodów ciężarowych.
Polska jest liderem drogowych przewozów transportowych w Europie. Flota polskich przewoźników liczy ponad 150 tysięcy aut.

Czytaj więcej w Money.pl
Przedsiębiorcy przed Sejmem. Zaprotestują Nie jesteśmy gorsi od górników - tak mówią przedsiębiorcy, którzy o 13.00 będą protestować przed Sejmem.
Wściekli sadownicy zablokowali drogę Kilkuset producentów protestowało w Warszawie domagając się pomocy ze strony państwa.
Tagi: protesty sadowników, transportowcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz