Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
17.08.2012 21:36

Będzie śledztwo dotyczące budowy hotelu w Gniewinie

Śledczy podejrzewają, że fałszowano dokumenty i pozwolenia na budowę. W ośrodku tym w czasie UEFA Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Jest decyzja o podjęciu śledztwa ws. możliwych nieprawidłowości przy budowie hotelu Mistral w Gniewinie (Pomorskie) - poinformował Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W ośrodku tym w czasie UEFA Euro 2012 mieszkała drużyna Hiszpanii.

Na ślad nieprawidłowości przy budowie hotelu w Gniewinie natrafiło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które miesiąc temu zawiadomiło o tym prokuraturę. Przez ten czas śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzili w tej sprawie postępowanie sprawdzające.

W trakcie kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie, funkcjonariusze CBA ustalili m.in., że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, sfałszowano decyzję środowiskową i nie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną.

Sfałszowanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy hotelu polegało na tym, że decyzja dotyczyła obiektu przeznaczonego dla 150 osób, a w rzeczywistości postawiono hotel dla 250 osób. Obiekt stanął na gruncie, którego stabilność, przed postawieniem większego budynku, powinna zostać zbadana.

Dodatkowo, członkowie zarządu spółki _ Hotel Gniewino _ mieli też przedstawić sądowi rejestrowemu nieprawdziwe dane. CBA podejrzewa, że mogło dojść do celowego wyprowadzania mienia gminy Gniewino w ręce osób prywatnych.

Samorządowcy i właściciele hotelu odpierają zarzuty

Dariusz Rytczak, wiceprezes zarządu spółki Pomorsko-Tatrzańska Grupa Inwestycyjna Sp z o.o., która obecnie jest właścicielem hotelu, informował w lipcu, że zarząd spółki _ posiada wszelką niezbędną i prawem wymaganą dokumentację, w oparciu o którą prowadzona była budowa hotelu _, a po zakończeniu budowy uzyskano _ wszelkie dokumenty i pozwolenia umożliwiające uruchomienie i eksploatację obiektu _.

Starosta wejherowski Józef Reszke mówił z kolei, że jest przekonany, iż jego urzędnicy nie złamali prawa przy wydaniu pozwolenia na budowę hotelu w Gniewinie.

Hotel Mistral Sport w Gniewinie został otwarty w czerwcu 2011 roku. Inwestycja ta była realizowana w ramach partnerstwa prywatno-publicznego przez - powołaną specjalnie do tego celu - spółkę z o.o. Hotel Gniewino zawiązaną 10 kwietnia 2009 roku. Udziałowcami spółki byli Arkadiusz Andrzejewski oraz Gminny Ośrodek Turystyki i Sportu w Gniewinie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz