Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Będziemy pracować dłużej? Partia Razem alarmuje

Będziemy pracować dłużej? Partia Razem alarmuje

Zmiany mogą dotyczyć pracujących mobilnie, twórczo, zadaniowo bądź badawczo Fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Zmiany mogą dotyczyć pracujących mobilnie, twórczo, zadaniowo bądź badawczo
48 godzin w tygodniu. Tak może wyglądać Twój tydzień pracy po zmianach w kodeksie - ostrzega Partia Razem.

"Sen rodzina, życie towarzyskie, kultura, sport - wybraliście już, z czego zrezygnujecie, jeśli Sejm uchwali nowy kodeks pracy?" - pyta lewicowa formacja na swojej facebook'owej stronie. Odnosi się tym samym do przecieków z Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

Chodzi o pracujących mobilnie, twórczo, zadaniowo lub badawczo. To nowa kategoria zatrudnionych, która ma pojawić się w kodeksie. Czas ich pracy będzie mógł wynieść przeciętnie 48 godzin na tydzień.

"Polscy pracownice i pracownicy już dziś należą do pracujących najdłużej w Europie!" - alarmuje Razem. I podkreśla, że, w świetle rozwoju technologii i edukacji, przedłużanie czasu pracy to "ślepa uliczka" dla gospodarki. Po prostu nasza efektywność w pracy wzrasta i pracujemy dużo bardziej wydajnie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Najwyższe emerytury w Polsce


 

Zdaniem partii zamiast opowiadać o przedłużaniu pracy, trzeba pomyśleć nad skróceniem etatów.

Czytaj także
Polecane galerie
lana
2018-02-28 19:34
chodzi o to aby nie płacić nadgodzin,
robert
2018-02-24 09:06
SZTUCZNIE ZAWYŻONE APANAŻE BUDŻETOWE FIKCYJNE JAŁOWE STANOWISKA TO JEST PASOŻYTNICTWO KTÓRE MA SIĘ DOBRZE A ZANOSI SIĘ NA TO ŻE BĘDZIE MIAŁO SIĘ JESZCZE LEPIEJ NOTABENE NAJLEPSZYM LEKARSTWEM NA TO JEST MINIMALIZM I NIE ANGAŻOWANIE SIĘ W ŻADNE SPOŁECZNE PRZEDSIĘWZIĘCIA
S jan
2018-02-12 21:34
Prawdziwa solidarność walczyła o wolne soboty i skrucony czas pracy i wywalczyła A teraz rząd pod przywództwem guru tego z grodzkiej i pisu chce to zniszczyć HAŃBA
Pokaż wszystkie komentarze (32)