Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
25.09.2005 21:13

Belka: To będzie trudna koalicja

Premier Marek Belka, lider łódzkiej listy Partii Demokratycznej demokraci.pl w wyborach do Sejmu, komentując sondażowe wyniki wyborów powiedział, że przyszła koalicja PiS i PO będzie bardzo trudna, bo między tymi partiami jest znacząca różnica programowa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Belka przyjechał do łódzkiego sztabu wyborczego demokratów, by spotkać się z działaczami partii i podziękować im za kampanię wyborczą.

"Przegraliśmy, ale nie należy z tego robić tragedii. Świat nie kończy się na tych wyborach. Będziemy dalej istnieć i budować naszą pozycję, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy niestety niechętnie idą do wyborów" - mówił.

Premier uważa, że należy to zmienić i to jest zadanie demokratów. Jak dodał, zadaniem demokratów jest też przygotować się do wyborów samorządowych. "Odbędą się one po roku rządu nowej koalicji i ludzie w wyborach samorządowych ocenią jej skuteczność. I to jest nasza szansa" - powiedział.

Belka uważa, że bardzo dobre wyniki osiągnęła skrajna prawica i populiści, bo - jak powiedział - w PiS są też tacy ludzie. Według niego, społeczeństwo jest jak wahadło, ci, którzy jeszcze 4 lata temu głosowali na SLD, dziś przyszli oddać głos na PiS i Samoobronę.

Tagi: wybory, belka, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz