Notowania

belka
13.08.2010 09:35

Belka: Złoty może się dalej umacniać

Zdaniem szefa NBP to efekt uspokajania na rynkach finansowych Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)

Jeśli na świecie nie będzie się działo nic złego, złoty ma tendencję do pewnego umacniania się - uważa Marek Belka, prezes NBP.

_ - Myślę, że umacnianie złotówki jest konsekwencją uspokajania na rynkach finansowych, na rynku europejskim. Polska jest postrzegana w dalszym ciągu nieźle. Albo nawet bardzo dobrze. W związku z tym, jeśli się nic dramatycznego na rynku europejskim nie dzieje, to złotówka się wzmacnia. I tak właśnie w tej chwili obserwujemy _ - powiedział w radiu TOK FM Belka.

_ - Natomiast jak się dzieje coś złego, czy to w świecie, czy w Europie, czy naszym podregionie, to wtedy złoty się osłabia, ale taka tendencja aprecjacyjna, mimo tego wszystkiego jednak trwa. Innymi słowy, jak się nic złego nie będzie działo, to złoty jednak ma tendencję do pewnego umacniania się _ - dodał.

Belka pytany, czy widzi możliwość, żeby w tym roku stopy procentowe zostały podniesione odpowiedział: _ Oczywiście, że widzę _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Belka zadowolony z poziomu złotego ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/belka;zadowolony;z;poziomu;zlotego,119,0,653431.html )
* [ Rostowski: Za osłabienie złotego odpowiadają Węgry ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;za;oslabienie;zlotego;odpowiadaja;wegry,118,0,646774.html )
Tagi: belka, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz