Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Co wiemy o firmie i ciężarówce, która wjechała w tłum ludzi w Berlinie

204
Podziel się:

Ciężarówka należąca do polskiej firmy transportowej z Gryfina uczestniczyła w zamachu terrorystycznym w Berlinie. Została skradziona.

Co wiemy o firmie i ciężarówce, która wjechała w tłum ludzi w Berlinie
(PAP/EPA)

- Wiedzę miałem co się dzieje z samochodem do godziny 15. Rozmawiałem z żoną po 16, żona nie mogła się dodzwonić. Rozładunek miał w Berlinie. Przełożono mu go na jutro. To było koło południa - mówił Ariel Żurawski w TVN24, właściciel firmy transportowej, z której pochodziła ciężarówka.

Jak dodał, kierowca był pewny. Dodał, że według niego ktoś ukradł mu auto. - To był mój kuzyn. Ręczę za niego. On nawet piwa nie pił - mówił Żurawski.

Jak dodał, w środku były konstrukcje stalowe. Mało prawdopodobne, by ktoś chciał je ukraść. Żurawski dodał, że z kierowcą nie ma kontaktu.

Firma istnieje od 2005 r. Jak czytamy na jej stronie, świadczy usługi transportowe głównie na rynku niemieckim, włoskim i skandynawskim. Pracuje na zlecenie m.in. takich spółek jak niemiecki gigant odzieżowy Zalando, który w Gardnie koło Gryfina ma swoje centrum logistyczne.

Na stronie internetowej czytamy: "Zatrudniamy stałą załogę sprawdzonych i kompetentnych kierowców, z którymi jesteśmy w ciągłym kontakcie co umożliwia nam sprawne i szybkie rozwiązywanie ewentualnych kłopotów, nawet poza granicami kraju."

Sam ciągnik siodłowy miał rejestracje z Gdańska - GDA. To tam prawdopodobnie ciężarówka została wzięta w leasing od firmy Scania Polska. Z kolei naczepa miała już rejestrację z Gryfina, gdzie siedzibę ma firma transportowa Ariela Żurawskiego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(204)
DON
6 lat temu
Współczuję rodzinie.Lecz teraz mnie ciekawe jakie odszkodowanie dostanie wdowa .Bo po smoleńsku ,ta banda złodziei przyznawała poszkodowanym miliony,A tu mamy ofiarę zamachu terrorystycznego.
aaa
6 lat temu
Ciężarówka nie była z Gdańska bo Gdańsk ma rejestrację GD. Ciężarówka była zarejestrowana w Pruszczu Gdańskim GDA.
Zbyszek kr.
6 lat temu
'"Ciężarówka należąca do polskiej firmy transportowej z Gryfina uczestniczyła w zamachu terrorystycznym w Berlinie. Została skradziona." Typowo gebelsowska składnia. Byle dokopać Lechitom.
OBYWA
6 lat temu
TERAZ KAŻDY KIEROWCA POWINIEN MIEĆ KRÓTKĄ BRON I PRZESZKOLENIE
Kolow
6 lat temu
Rosjanie nie oddali by tej ciężarówki.
...
Następna strona