Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopalnie w polsce
04.12.2013 11:37

Bez kopalń "Polska nie byłaby pewna swojej niepodległości"

Polscy górnicy to być może najpotrzebniejsza klasa zawodowa w Polsce z punktu widzenia interesu całego narodu - powiedział dzisiaj premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Polscy górnicy to być może najpotrzebniejsza klasa zawodowa w Polsce z punktu widzenia interesu całego narodu - powiedział dzisiaj premier Donald Tusk. Dodał, że węgiel jest polskim skarbem.

_ - Kiedy patrzymy dzisiaj na historię Ukrainy, na zdarzenia ostatnich dni i tygodni, to widzimy wyraźnie, jak bardzo istotny wpływ na losy nawet wielkich narodów, na ich niepodległość, na możliwość podejmowania autonomicznych decyzji ma ich status energetyczny _ - ocenił szef rządu, który brał udział w Centralnej Akademii Barbórkowej w Kopalni Węgla Kamiennego _ Krupiński _ w Suszcu na Śląsku.

Według premiera, _ w dzisiejszym świecie, a szczególnie w naszym regionie, ktoś kto nie dysponuje takim skarbem, jakim jest na przykład polski węgiel(...), naraża się na zależność energetyczną _. _ W związku z tym (...) może przestać móc prowadzić własną, niepodległą, niezależną politykę w interesie własnego narodu _ - dodał.

Jak mówił, węgiel jest polskim skarbem. _ Bez polskiego węgla, bez coraz bardziej skutecznych, efektywnych technik jego wydobycia i przerabiania, Polska nie byłaby tak pewna swojej niepodległości, swojej niezależności, jak dzisiaj jest _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kopalnie w polsce, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz