Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
31.07.2013 11:14

Bezrobocie w Niemczech bez zmian

Bez pracy u naszego zachodniego sąsiada zostaje prawie trzy tysiące ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w Niemczech w lipcu 2013 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 procent. To tyle samo, co miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy.

Informacja nie jest zaskoczeniem dla analityków, którzy oczekiwali właśnie takiego wyniku. W lipcu liczba osób szukających pracy spadła po uwzględnieniu czynników sezonowych o 7 tysięcy, podczas gdy miesiąc wcześniej spadła o 13 tysięcy po korekcie.

Również w przypadku osób szukających pracy analitycy nie spodziewali się w lipcu zmian. Po uwzględnieniu czynników sezonowych liczba osób bezrobotnych wyniosła w tym miesiącu 2,93 miliona wobec 2,94 miliona w czerwcu.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,914 miliona wobec 2,865 miliona poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 6,8 procent wobec 6,6 procent w czerwcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Umowy o pracę w niemieckich urzędach. Opozycja: to skandal W niemieckiej administracji aż trzy czwarte umów jest zawierane na czas określony.
Kosiniak-Kamysz za skreślaniem z listy bezrobotnych Szef resortu pracy chwali skuteczne rozwiązania w walce z bezrobociem.
Rostowski chce oszczędzać na bezrobotnych. Ma rację Co roku na szkolenia i szukanie pracy dla bezrobotnych wydajemy miliardy złotych. Część tych pieniędzy wyrzucana jest w błoto.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz