Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce. Analitycy są optymistami i szacują...

0
Podziel się:

Ekspert BCC uważa, że w sierpniu bez pracy było 13 procent Polaków.

Bezrobocie w Polsce. Analitycy są optymistami i szacują...
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
bEEzXVWt

Bezrobocie w sierpniu powinno być nieco niższe niż w lipcu - uważa wielu analityków. Główny Urząd Statystyczny o 10-tej opublikuje dane na temat sytuacji na naszym rynku pracy w poprzednim miesiącu.

Ekspert Business Centre Club Jan Mazurek nie spodziewa się jakichś zaskakujących zmian w wielkości tego wskaźnika. - _ Stopa bezrobocia nie powinna się zmienić. Już były pewne informacje na ten temat podawane przez Ministerstwo Pracy. Będzie 13 procent _ - zapowiada Jan Mazurek.

Oprócz danych dotyczących rynku pracy GUS opublikuje także informacje na temat sprzedaży detalicznej w sierpniu. Jan Mazurek nie oczekuje dużych wzrostów tego wskaźnika. Nie zgadza się z opinią części analityków, że do wzrostu sprzedaży przyczynią się wydatki rodziców na wyprawki szkolne. - _ Zakup podręczników, pomocy szkolnych to jest tylko część naszych wydatków. Ja wiem, że dla wielu rodzin, ale nie w każdej rodzinie jest dziecko _ - komentuje ekspert BCC.

bEEzXVWv

W lipcu dynamika sprzedaży detalicznej liczona rok do roku wyniosła 4,3 procent, w sierpniu może się ukształtować na poziomie zbliżonym do 3 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie firmy inwestują coraz więcej. Tak dobrze nie było od trzech kwartałów Z najnowszego raportu NBP płyną pozytywne dane o stanie naszych przedsiębiorstw.
Produkcja przemysłowa w Polsce rośnie, ale... Ekonomiści oczekiwali lepszych wyników. Wielu powodów do zadowolenia nie mają też firmy budowlane. Zobacz najnowsze dane GUS.
Jest szansa na spadek bezrobocia Prognozy wskazują, że więcej pracodawców zamierza zatrudniać niż zwalniać.
bEEzXVWW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)