Notowania

upały w polsce
08-08-2018 (12:29)

Podwarszawska Biedronka utylizuje produkty. Walczy z upałami

Fala upałów trwa. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w regałach chłodniczych dla sklepów to nie lada wyzwanie. Jedna z Biedronek musiała zutylizować produkty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuc/Reporter)
Biedronka musiała zutylizować część produktów. Upały dają się we znaki

Jedna z Biedronek musiała zutylizować produkty z regałów chłodniczych, które nie dały rady utrzymać odpowiednio niskiej temperatury. Przez upały właściciele sklepów mają spory problem.

Zgodnie z systemem HACCP, czyli standardów zapewnienia bezpieczeństwa żywności, produkty umieszczone w regałach chłodniczych muszą mieć zagwarantowaną temperaturę między 0 a 5 stopni Celsjusza. Wzrost temperatury powyżej tej skali prowadzi m.in. do namnażania bakterii.

Dziennikarze portalu wiadomoscihandlowe.pl wybrali się do jednej z podwarszawskich Biedronek (nie informują, do której konkretnie) i sprawdzili temperatury w otwartych regałach i lodówkach. W większości termometr wskazywał od 4 do 5 stopni Celsjusza. Znalazła się jednak i taka lodówka, w której temperatura sięgała blisko 17 stopni w plusie. Były tam m.in. dania gotowe i ciasta.

O awarię dziennikarze zapytali Jeronimo Martins Polska. - Z naszych ustaleń wynika, że we wskazanym sklepie wybrane urządzenia chłodnicze rzeczywiście nie działały poprawnie – odpowiedziało biuro prasowe firmy.

*Zobacz też: Karta Dużej Rodziny w Biedronce? Rząd puka do drzwi królowej dyskontów *

Awaria została zgłoszona, a znajdujące się w uszkodzonych lodówkach produkty trafiły do utylizacji. - Jeszcze raz zwróciliśmy uwagę pracownikom na konieczność przestrzegania obowiązujących w całej sieci Biedronka procedur kontroli w tym zakresie – dodało biuro prasowe JMP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: upały w polsce, Biedronka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2018

Szechter vel MichnikJaaaaaaaaaaaaa tttoooooooo w lodówce ; legitymację PZPR trzymałem , aaaaaaaaaa pppppppppóźniej ją ZŻARŁEM !!!

08-08-2018

Lord V.Nie kupuje w tych biedasklepach. Chyba, że dobry alkohol, reszta to niestety szajs żywnościowy.

08-08-2018

wheyBiedronka to jedno wielkie g , która chyba żyje w przeświadczeniu , że konkurencje ma dawno za plecami..Widać to po staraniach codo jakości obsługi i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (102)