Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Podwarszawska Biedronka utylizuje produkty. Walczy z upałami

Podwarszawska Biedronka utylizuje produkty. Walczy z upałami

Biedronka musiała zutylizować część produktów. Upały dają się we znaki Fot. Lech Gawuc/Reporter
Biedronka musiała zutylizować część produktów. Upały dają się we znaki

Jedna z Biedronek musiała zutylizować produkty z regałów chłodniczych, które nie dały rady utrzymać odpowiednio niskiej temperatury. Przez upały właściciele sklepów mają spory problem.

Zgodnie z systemem HACCP, czyli standardów zapewnienia bezpieczeństwa żywności, produkty umieszczone w regałach chłodniczych muszą mieć zagwarantowaną temperaturę między 0 a 5 stopni Celsjusza. Wzrost temperatury powyżej tej skali prowadzi m.in. do namnażania bakterii.

Czytaj także: Jeronimo Martins jest bliski przejęcia sieci Piotr i Paweł

Dziennikarze portalu wiadomoscihandlowe.pl wybrali się do jednej z podwarszawskich Biedronek (nie informują, do której konkretnie) i sprawdzili temperatury w otwartych regałach i lodówkach. W większości termometr wskazywał od 4 do 5 stopni Celsjusza. Znalazła się jednak i taka lodówka, w której temperatura sięgała blisko 17 stopni w plusie. Były tam m.in. dania gotowe i ciasta.

 

O awarię dziennikarze zapytali Jeronimo Martins Polska. - Z naszych ustaleń wynika, że we wskazanym sklepie wybrane urządzenia chłodnicze rzeczywiście nie działały poprawnie – odpowiedziało biuro prasowe firmy.

Zobacz też: Karta Dużej Rodziny w Biedronce? Rząd puka do drzwi królowej dyskontów


Awaria została zgłoszona, a znajdujące się w uszkodzonych lodówkach produkty trafiły do utylizacji. - Jeszcze raz zwróciliśmy uwagę pracownikom na konieczność przestrzegania obowiązujących w całej sieci Biedronka procedur kontroli w tym zakresie – dodało biuro prasowe JMP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

biedronka, upały, utyliza
Czytaj także
Polecane galerie
ana
2018-08-10 12:25
czytam te wszystkie komentarze i stwierdzam, że jak ktoś jest od wszystkiego to jest też do niczego!
Bo przecież tak jest w tych sklepach personel ma w obowiązku- obsługę kasy , wyłożyć towar, posprzątać,itp Może wystarczy zrobić tak, że przez tydzień dany pracownik jest tylko na kasie a drugi tylko odpowiada za towar,i potem zmiana po tyg.
Może by należało paru pracowników dodatkowo zatrudnić nie wiem, ale byłby lepszy porządek i właściwa organizacja pracy i bardziej czysto
ana
2018-08-10 12:12
A ja słyszałam, że na noc wyłącza się prąd więc i tak zamrażalki nie chłodzą jak powinny, dopiero nad ranem personel włącza na dzień prąd.

Proponuję to sprawdzić
utylizator
2018-08-10 01:08
Wysiadła jedna lodówka i juz afera. Wyrzuci sie , pójdzie w koszty .
Pokaż wszystkie komentarze (102)