Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biedronka kupiła sklepy Plusa

0
Podziel się:

Grupa Jeronimo Martins zawarła porozumienie z Grupą Tengelman o nabyciu sklepów dyskontowych sieci Plus w Polsce i w Portugalii.

Biedronka kupiła sklepy Plusa
(PAP/Piotr Rybarczyk)
bELnGZhN

Portugalska grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów "Biedronka", kupi sieć sklepów dyskontowych "Plus" od grupy Tengellmann.

Szacowana kwota transakcji to 320 mln euro.

"Przejęcie to będzie finansowane ze środków bankowych. Szacowana kwota nabycia to 320 mln euro. Integracja powinna nastąpić pod koniec pierwszej połowy roku 2008" - podano.

bELnGZhP

_ Jak wynika z informacji prasowej sklepy "Plus" w Polsce zmienią markę na "Biedronka". _"Integracja sieci sklepów "Plus" oznacza bardzo ważny krok w strategii Jeronimo Martins; wzmocnienia obecności w portugalskim segmencie supermarketów oraz ugruntowania pozycji lidera w segmencie dyskontowym w Polsce" - informuje Jeronimo Martins.

Sklepy "Plus" działają zarówno w Polsce, jak i w Portugalii. Umowę muszą jeszcze zaakceptować władze antymonopolowe w obu krajach.

W Portugalii sieć "Plus" to 75 sklepów, o całkowitej powierzchni sprzedaży 61 tys. m. kw. Do kwietnia 2007 roku, w okresie 12 miesięcy, portugalski "Plus" odnotował sprzedaż na poziomie 149 mln euro.

W Polsce sieć "Plus" zarządza 210 sklepami z całkowitą powierzchnią sprzedaży 150 tys. m. kw. Sprzedaż w polskiej sieci "Plus" w tym samym okresie ( do kwietnia 2007) wyniosła 344 mln euro.

bELnGZiq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)