Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biełtransgaz zwiększy tranzyt paliwa do Europy

0
Podziel się:

Do końca tego roku zostanie przygotowane uzasadnienie inwestycyjne projektów rozwoju spółki na okres od trzech do pięciu lat.

Biełtransgaz zwiększy tranzyt paliwa do Europy
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

Biełtransgaz, przedsiębiorstwo odpowiedzialne za dystrybucję i przesył gazu ziemnego przez Białoruś, planuje zwiększyć tranzyt gazu do Europy - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Prezes Biełtransgaz Władimir Majorow poinformował, że w tym roku wielkość tranzytu gazu przez terytorium Białorusi do Europy zostanie zwiększona o 2 mld metrów sześc. (o 4,51 proc.). Według informacji szefa spółki rok temu tranzyt paliwa przez Białoruś wyniósł 44,3 mld metrów sześc. gazu.

Majorow dodał, że do końca tego roku zostanie przygotowane uzasadnienie inwestycyjne projektów rozwoju spółki na okres od trzech do pięciu lat. Planuje się, że na ich realizację przedsiębiorstwo przeznaczy około 2 mld dolarów. _ Liczymy na własne środki, ale nie jest też wykluczone, że pieniądze zostaną pozyskane od Biełgazprombanku i Gazprombanku _ - powiedział.

Szef białoruskiego przedsiębiorstwa gazowego dodał też, że w administracji prezydenta Białorusi jest uzgadniany dokument, na mocy którego w najbliższym czasie spółka Biełtransgaz zmieni nazwę na Biełgazpromtransgaz.

Czytaj więcej w Money.pl
Opodatkują gaz ziemny do celów opałowych Przewidziane są liczne zwolnienia z podatku np. dla gospodarstw domowych.
Rachunki za gaz będą niższe. Zobacz, o ile Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżkę cen surowca.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)