Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bitcoin
12.08.2015 06:25

Bitcoin prawie w całym polskim internecie. Startuje nowa usługa

Można już teraz zapłacić bitcoinami za cokolwiek w internecie. Ta metoda płatności umożliwi zasilenie rachunku w sytuacji, gdy nie możemy skorzystać z konta bankowego, a mamy przy sobie portfel Bitcoin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaydin Alain/ABACA/EAST NEWS)

Sieć akceptacji cyfrowej waluty znacząco się rozrasta. Przed tygodniem pisaliśmy o PLL LOT, która stała się największą linią lotniczą akceptującą cyfrową walutę. Od środy za sprawą InPay bitcoinami można płacić na większości stron w polskim internecie.

Polska spółka poinformowała o starcie nowej usługi, która ma pozwolić na opłacenie dowolnego rachunku bitcoinami. Usługa pozwala między innymi na zapłacenie za zakupy na Allegro, Aliexpress albo w dowolnym sklepie internetowym. Teraz cyfrową walutą można opłacić faktury, doładować karty lojalnościowe i wirtualne karty PayPass.

- Praktycznie można już teraz zapłacić bitcoinami za cokolwiek w internecie. Ta metoda płatności umożliwi zasilenie rachunku w sytuacji, gdy nie możemy skorzystać z konta bankowego, a mamy przy sobie portfel Bitcoin - mówi Lech Wilczyński, prezes InPay SA.

Barry Silbert, redaktor "Entrepreneur" uważa, że Bitcoin zniszczy takie firmy jak Western Union. Usługa zaproponowana przez InPay może być krokiem w tę stronę. Można bowiem przesłać do 3000 zł z dowolnego miejsca na świecie na dowolne polskie konto bankowe - bez wysokiej prowizji i w czasie takim samym jak wysłanie zwykłego krajowego przelewu bankowego.

O InPay SA pisaliśmy już wielokrotnie. Przed rokiem spółka zdecydowała się pozyskać fundusze poprzez sprzedaż akcji imiennych za cyfrową walutę Bitcoin. Firmie udało się wtedy przekonać 181 inwestorów z całego świata do zakupu 5 proc. akcji za sumę 200 tys. zł. Dzięki InPay Bitcoinami można już płacić m.in. na CDP.pl, albo doładować telefon w T-Mobile. Firma pozwala nie tylko na płatności internetowe, ale także w stacjonarnych placówkach - kawiarniach i restauracjach.

Bitcoin jest pierwszą zdecentralizowaną walutą, która działa międzynarodowo. Bitcoiny akceptują już takie firmy jak Dell i Microsoft. Bitcoinami - a raczej stojącą za nimi technologią - interesują się także duże banki, giełdy i inne instytucje finansowe. Tylko w 2015 roku wartość inwestycji w startupy związane z cyfrowymi walutami przekroczyła 500 milionów dolarów. Jest to aktualnie najszybciej rozwijająca się branża nowych technologii.

Tagi: bitcoin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz