Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sukces polskiej firmy. Akcje za bitcoiny

0
Podziel się:

Firmie InPay udało się w ten sposób znaleźć aż 181 inwestorów z całego świata.

Lech Wilczyński, prezes InPay
Lech Wilczyński, prezes InPay (InPay)

Niedawno pisaliśmy o polskiej spółce która zdecydowała się pozyskać fundusze poprzez sprzedaż akcji imiennych m.in. za cyfrową walutę bitcoin. Pierwsza w historii tego typu akcja crowdfoundingowa zakończyła się ogromnym sukcesem. Polskiej firmie InPay S.A. udało się przekonać 181 inwestorów z całego świata do zakupu 5% akcji za sumę 200.000 złotych.

InPay S.A. jest polskim procesorem płatności, który ma ambicje stania się liderem branży w Europie. Firma pozwala handlowcom na akceptację bitcoinów w fizycznych placówkach i na stronach internetowych przejmując na siebie całe ryzyko kursowe i wypłacając należności w złotówkach.

Tego typu rozwiązania są korzystne dla przedsiębiorców, ponieważ nie muszą się oni przejmować kwestiami prawnymi związanymi z cyfrowymi walutami. Należności są im wypłacane w złotówkach dzięki czemu mogą rozliczać się z urzędem skarbowym w tradycyjny sposób. InPay w przeciwieństwie do systemów takich jak Visa czy MasterCard nie pobiera prowizji za transakcji. Płatności w bitcoinach są w praktyce często szybsze niż dokonanie płatności kartą w Internecie. Jedynym wymaganiem w celu wdrożenia płatności w lokalu jest posiadanie smartfona albo tabletu z dostępem do internetu.

Na świecie działają już procesory płatności takie jak BitPay, który pozyskał od inwestorów 32.51 miliona dolarów. Firma świadczy usługi w 33 krajach i obsługuje ponad 40.000 przedsiębiorców takich jak WordPress, Virgin Galactic, Gyft, Shopify. Niedawno BitPay nawiązał współpracę z PayPalem, ale InPay nie obawia się konkurencji.

_ Nasza usługa dostosowana jest do potrzeb polskich Klientów i regulacji. Jeżeli w przyszłości pojawi się na polskim rynku kolejny operator, to będziemy mu również kibicować. Wspólnie będziemy w stanie szybciej przestawić rynek płatności na cyfrowe waluty. Wszyscy na tym zyskamy - _powiedział *Money.pl *Lech Wilczyński, prezes InPay S.A.

Aktualnie suma inwestycji w startupy bitcoinowe w 2014 roku przewyższa inwestycje z 1995 w spółki internetowe.

Rodzaje bitcoinowych biznesów dzielą się na sześć kategorii:

  1. Portfele (blockchain.info, MultiBit, Xapo)
  2. Giełdy (Bitfinex, Kraken, BTC China, OKCoin, BTC-E)
  3. Procesory płatności (BitPay, InPay, GoCoin)
  4. Górnictwo, (KnCMiner, CEX.IO, BitFury, Cointerra)
  5. Usługi finansowe (Lamassu, Robocoin)
  6. Uniwersalne usługi (Circle, Coinbase)

Najwięcej pieniędzy inwestuje się w portfele, górnictwo, uniwersalne usługi oraz procesory płatności.

Sieć bitcoin rozwija się bardzo dynamicznie. Serwis CoinDesk przewiduje, że ilość bitcoinowych portfeli do końca roku przekroczy 8 milionów. Ilość transakcji przetwarzanych przez sieć stale wzrasta i aktualnie jest to średnio 90.000 operacji dziennie. Na stronie coinatmradar.com oznaczono już lokalizację prawie 300 bankomatów bitcoin, a na coinmap.org zebrano 5737 miejsc z całego świata które akceptują cyfrową walutę. Polska znajduje się w czołówce krajów z najwyższą ilością pobrań oryginalnego oprogramowania, oraz w TOP10 krajów w których szuka się informacji o bitcoinie poprzez Google.

wiadomości
waluty
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)