Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bliski Wschód. Nowy szef dyplomacji USA zadzwonił do Netanjahu i Abbasa

0
Podziel się:

W czasie dwóch rozmów telefonicznych amerykański minister podkreślił, iż tak on sam, jak i prezydent Obama czują się zobowiązani do zapewnienia pokoju na Bliskim Wschodzie.

Bliski Wschód. Nowy szef dyplomacji USA zadzwonił do Netanjahu i Abbasa
(PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Nowy szef dyplomacji USA John Kerry (na zdj. z prezydentem Obamą) rozpoczął swą pracę od telefonów do premiera Izraela Benjamina Netanjahu i prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, z którymi poruszył temat planu pokojowego dla Bliskiego Wschodu.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Departamentu Stanu, w czasie dwóch rozmów telefonicznych amerykański minister, który przejął urząd w piątek po dotychczasowej sekretarz stanu Hillary Clinton, podkreślił, iż tak on sam, jak i prezydent Barack Obama czują się zobowiązani do zapewnienia pokoju na Bliskim Wschodzie.

W czasie rozmowy z Abbasem Kerry - były szef komisji spraw zagranicznych w amerykańskim Senacie - obiecał, że będzie pracował z Kongresem nad dalszym wsparciem finansowym dla Palestyńczyków.

Już dzień wcześniej John Kerry zatelefonował do prezydenta Izraela Szimona Peresa. - _ Przeprowadzili w sobotę długą konwersację i Peres powiedział, że rezultaty niedawnych wyborów parlamentarnych dają szansę na wznowienie rozmów pokojowych _ - podał rzecznik izraelskiego przywódcy.

Netanjahu, który od prezydenta Izraela otrzymał misję powołania gabinetu, w sobotę powiedział, iż wznowienie procesu pokojowego z Abbasem będzie najwyższym priorytetem dla jego rządu.

Rzeczniczka Departamentu Stanu dodała, że minister Kerry przeprowadził też rozmowy z szefami dyplomacji Japonii, Korei Południowej, Turcji, Kanady i Meksyku.

Czytaj więcej w Money.pl
To on zastąpi Hillary Clinton na stanowisku Kandydatura senatora ze stanu Massachusetts, została przyjęta przytłaczającą większością głosów 94:3.
Oto, co Izrael wybuduje za 70 mln dolarów 60-kilometrowe ogrodzenie wzdłuż linii demarkacyjnej między Syrią a terytorium kontrolowanym przez Izrael zostanie ukończone do połowy tego roku.
Użyli granatów i gazu. W geście protestu Był to czwarty w ostatnich tygodniach tego rodzaju protest mieszkańców ziem okupowanych na Zachodnim Brzegu Jordanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)