Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Boom w liniach lotniczy. Rekrutują setki tysięcy pracowników

28
Podziel się:

637 tys. pilotów będą musiały przyjąć do pracy linie lotnicze na cały świecie, aby utrzymać wzrost siatki połączeń – twierdzi Boeing.

Boom w liniach lotniczy. Rekrutują setki tysięcy pracowników
(Pedro Aragao/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

637 tys. pilotów będą musiały przyjąć do pracy linie lotnicze na cały świecie, aby utrzymać wzrost siatki połączeń – twierdzi Boeing.

W ostatnich latach, głównie dzięki tzw. tanim liniom, latanie przeżywa boom. W tym roku na przeloty i przesyłki cargo wydamy aż 861 mld dolarów - podaje portal Next. Linie lotnicze zdają się wierzyć, że eldorado jeszcze trochę potrwa. I wydają setki miliardów dolarów na nowe samoloty. W ciągu następnych 20 lat przewoźnicy powiększą swoją flotę o 41 tys. nowych maszyn.

Ktoś jednak będzie musiał nimi latać. Dlatego tym samym okresie wzrośnie też zapotrzebowanie na nowych pilotów. Najwięcej zatrudnią azjatyckie linie, których szeregi zasili nawet 253 tys. świeżych kierujących samolotami. Na dalszym biegunie znajdą się przewoźnicy z Ameryki Północnej i Europy. One będą potrzebowały 117 i 106 tys. nowych ludzi

To nie wszystko, bo do obsługi ruchu potrzeba będzie także pracowników obsługi technicznej. A dokładniej – 648 tys. nowych. I znów, największe zapotrzebowanie będzie w Azji.

Już teraz linie lotnicze w poszukiwaniu pilotów zapuszczają się w coraz to nowe rynki. Irlandzki Ryanairrekrutował już w Brazylii i na Bliskim Wschodzie. Teraz organizuje dni otwarte w Republice Południowej Afryki. Natomiast Envoy Air chce w tym roku zatrudnić 900 nowych pilotów a airBaltic – 100.

Zobacz także: Ryanair odwoła setki lotów. Początek problemów przewoźnika?
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
Bob
6 lat temu
@haahha, czytaj ze zrozumieniem: "(...) I wydają setki miliardów dolarów na nowe samoloty (...)".
Marcelina
6 lat temu
Powinno cieszyć, że coraz więcej samolotów przybywa tylko rzeczywiście piloci powinni być odpowiednio wyszkoleni. Bo strach z takim niedoświadczonym lecieć.. Mój kolega jest pilotem w enter air i wiem, że miał dużo szkoleń, badań na to, by się dostać się w szeregi pilotów.
haahha
6 lat temu
Ponad 600tyś pilotów na cały świat wiec skoro 2 pilotów na taką maszyne przypada to bedą musieli zakupic wszyscy przewożnicy na świecie ponad 300 tys samolotów ! Ciekawe skąd takie fundusze jak jedna taka maszyna kosztuje setki mln $ ahahahah Bravo dla tego co to pisał ! hahah
Aldona
6 lat temu
Boom w liniach lotniczy na cały świecie, aby 253 tys. świeżych kierujących samolotami. Na dalszym biegunie znajdą się Czy to jest po polsku? Boom w liniach lotniczy [/cytat]
ms
6 lat temu
Informacje w artykule na temat zapotrzebowania na nowych pilotów nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistością. Aktualnie w Europie są tysiące młodych pilotów z zamrożoną licencją liniową z bardzo marnymi widokami na pracę. Na rekrutacje w podrzędnych nawet liniach lotniczych zgłasza się kilkudziesięciu kandydatów na jedno miejsce. Dodam jeszcze że większość z nich deklaruje posiadanie kwoty potrzebnej na kurs na konkretny typ maszyny, a są to duże pieniądze. Owszem, jest zapotrzebowanie na doświadczonych pilotów - kapitanów, ale jak nim zostać w tej sytuacji ?
...
Następna strona