Notowania

ryanair
22-11-2017 (17:32)

Ryanair chce wstrząsnąć polskim rynkiem czarterów. Szuka pilotów i kusi bonusem

10 tysięcy euro bonusu mają otrzymać piloci Boeingów 737, którzy zdecydują się na pracę w Ryanair Sun. Czyli nowej czarterowej linii lotniczej, która ma zacząć latać z Polski w przyszłym roku. Przewoźnik szuka kapitanów i pierwszych oficerów. Na przełomie września i października Ryanair musiał odwołać kilkaset lotów, bo właśnie brakowało mu pilotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Ryanair szuka ludzi. Bo tych linii ostatnio brakuje

10 tysięcy euro bonusu mają otrzymać piloci Boeingów 737, którzy zdecydują się na pracę w Ryanair Sun. Czyli nowej czarterowej linii lotniczej, która ma zacząć latać z Polski w przyszłym roku. Przewoźnik szuka kapitanów i pierwszych oficerów. Na przełomie września i października Ryanair musiał odwołać kilkanaście tysięcy lotów, bo właśnie brakowało mu pilotów.

Ryanair kusi pilotów ogłoszeniami na swojej stronie internetowej. Bonus w wysokości 10 tysięcy euro będzie wypłacany każdemu pilotowi Boeingów 737, który zdecyduje się podjąć pracę w Ryanair Sun od początku grudnia tego roku do końca lutego 2018 r. Ale są też wymagania: kandydat musi mieć 3,5 tys. wylatanych godzin, z czego przynajmniej 800 w randze kapitana. Poza tym trzeba się legitymować obywatelstwem UE i znać płynnie polski i angielski. Przewoźnik szuka też pierwszych oficerów.

Ryanair kusi też dobrą pensją, "fantastycznymi" możliwościami awansu i pracą w stabilnej linii lotniczej. Z ogłoszenia można także wyczytać, że Ryanair Sun to nowy przewoźnik z rodziny Ryanair, który ma ruszyć od przyszłego roku i "zamieszać na polskim rynku czarterowym".

Samoloty Ryanair Sun mają mieć bazy na na czterech polskich lotniskach: na warszawskim Lotnisku Chopina, w Poznaniu, Katowicach i we Wrocławiu. Mają wozić pasażerów na najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych. Loty mają się pojawić w letniej siatce połączeń. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Wysokie bonusy dla pilotów w przypadku Ryanaira nie powinny dziwić. Ledwo co linia przyjęła ogromny cios wizerunkowy - pod koniec września musiała odwołać kilkanaście tysięcy lotów. 400 tysięcy pasażerów musiało szukać sobie innego połączenia. Powodem były właśnie problemy z załogą.

- Jesteśmy równie eksploatowani jak kierowcy tirów. Pracujemy bez etatu, urlopu, aby tylko samolot był w ruchu -mówił wówczas Wirtualnej Polsce polski pilot Ryanaira. Choć przyznawał, że irlandzki przewoźnik płaci dużo - około 50 tys. zł miesięcznie w przypadku kapitanów - ale prestiż tej pracy porównał z kasą w Biedronce.

Poza problemami wizerunkowymi, firma musi zmierzyć się też z finansowymi kosztami odwoływania połączeń. Same potencjalne odszkodowania dla pasażerów są szacowane na minimum 25 mln euro.

Tagi: ryanair, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2017

xyzRyanair tak dobrze wynagradzal pilotow ze setki z nich odeszlo na lepsze warunki pracy i placy do innych linni lotniczych a teraz chciałby zabrać … Czytaj całość

23-11-2017

Abdul Ahmed Ibn Raf SuharPrzyjmuję się. Jakoś postaram się opanować lęk wysokości i alkoholizmm

23-11-2017

wxyAle jak to tak, w kraju rzadzonym przez jedynie sluszna partie zaden prawy i sprawiedliwy posel nie bije na alarm, ze oto zagraniczny przewoznik … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)

Wybrane dla Ciebie