Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Za nieudany botoks płacą wszyscy. Powikłania leczone z środków NFZ

28
Podziel się:

Oficjalnego rejestru powikłań nie ma, klienci salonów kosmetycznych i prywatnych kosmetologów bowiem rzadko idą do sądów.

Oficjalnego rejestru powikłań nie ma, klienci salonów kosmetycznych i prywatnych kosmetologów bowiem rzadko idą do sądów.
Oficjalnego rejestru powikłań nie ma, klienci salonów kosmetycznych i prywatnych kosmetologów bowiem rzadko idą do sądów.

Wygładzenie zmarszczek czy botoks ust w salonie kosmetycznym? To może się źle skończyć. Liczba powikłań rośnie, a to, co nie udało się kosmetyczce muszą ratować lekarze. Płaci za to NFZ.

Poparzenia po nieudanej depilacji laserowej, porażenie nerwów twarzy czy powikłania wirusowe z HIV, HPV czy zapaleniem wątroby włącznie po wstrzyknięciu botoksu lub kwasu hialuronowego – to tylko niektóre z powikłań po zabiegach estetycznych, z którymi coraz częściej spotykają się lekarze – pisze ”Rzeczpospolita”.

Jak podaje dziennik, oficjalnego rejestru powikłań nie ma, klienci salonów kosmetycznych i prywatnych kosmetologów bowiem rzadko idą do sądów. Najczęściej szukają ratunku w innym gabinecie, albo w szpitalu.

Tym samym za skutki tanich, nieprofesjonalnych zabiegów kosmetycznych płacą wszyscy podatnicy, gdyż wykorzystywane są z tego środki z NFZ.

Jak pisze ”Rz”, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne od lat walczy z kosmetologami wykonującymi zabiegi medycyny estetycznej. Tłumaczy, że prawo do naruszenia ciągłości tkanek mają tylko lekarze. Problem podnosi również Rzecznik Praw Obywatelskich, który przestrzega przed tanimi zabiegami w salonach kosmetycznych.

Zobacz także: Lekarz medycyny estetycznej: "Dramat! Zapomniały, jak się starzeć z godnością"

Kosmetolodzy przekonują, że ostrzykiwanie wygładzające zmarszczki jest zabiegiem upiększającym, a nie leczniczym i nie może być zawłaszczany przez lekarzy. To wojna o wart 150 mln zł rocznie rynek medycyny estetycznej.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
hhh
6 lat temu
Botox do ust????? W kółko powielacie tą bujdę.
A.
6 lat temu
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak botox ust. Po drugie jak tworzy się taki artykuł to powinno się przygotować z całego tematu. Proszę poszukac doniesień o źle przeprowadzonych zabiegach przez lekarzy. Kosmetolodzy maja częściej większą wiedzę na temat budowy skóry oraz wyczucie estetyki niż np. lekarz ortopeda, który robi szkolenie u kolegi po fachu aby dorobić sobie na boku...
Kosmetolog
6 lat temu
Botoks ust? W usta podaje się kwas hialuronowy!! Kto to pisał ten artykuł? Proszę się douczyć a później zabierać za pisanie tekstów
Edittt
6 lat temu
Botox ust ? Pierwszy raz coś takiego słyszę ? Może autor miał na myśli kwas hialuronowy do wypełnia ust! Jak widać osoba pisząca artykuł ma pojęcie o czym pisze ....
tx88
6 lat temu
co to za wieśniak wymyśla tytuły tragedia
...
Następna strona