Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boże Ciało. Sklepy będą zamknięte

0
Podziel się:

Otwarte będą tylko niektóre osiedlowe sklepiki ale tylko wówczas, gdy za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

Boże Ciało. Sklepy będą zamknięte
(billyfoto/iStockphoto)

Dziś Boże Ciało, wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak super czy hipermarkety powinny być zamknięte. [Aktualizacja 09:23 ]

Otwarte będą tylko niektóre osiedlowe sklepiki ale tylko wówczas, gdy za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Jak mówi Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji PracyPracy w święta obowiązuje zakaz zatrudniania pracowników w handlu. Zakaz obejmuje tylko pracowników, zatrudnionych na podstawie umów o pracę.

Złamanie zakazu jest wykroczeniem przeciwko prawom pracowniczym, zagrożonym karą od tysiąca do 30 tysięcy zlotych.

Bez przeszkód natomiast będzie można kupić paliwo i leki, gdyż stacje paliw i apteki są traktowane jako instytucje wyższej użyteczności publicznej. Zakaz nie dotyczy też pubów, restauracji i kawiarni.

Danuta Rutkowska zaznaczyła, iż Polacy przyzwyczaili się już do zakazu handlu w święta i do Inspekcji wpływa znikoma liczba skarg z tym związanych

Czytaj więcej w Money.pl
Zakaz pracy w niedzielę. Projekt w Sejmie Poselski projekt zakazuje handlu w niedzielę i święta. Nie wszędzie jednak praca w te dni będzie niedozwolona.
Cztery urzędy połączą się w jeden. Moloch? Projekt utworzenia Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności w lipcu powinien trafić do prac rządowych. W resorcie rolnictwa trwa praca nad projektem założeń, w szczególności w zakresie skutków planowanych rozwiązań prawnych.
Starcie między Niemcami a komisarzem UE Komisarz UE ds. handlu dąży do nałożenia tymczasowego cła na eksportowane do UE po dumpingowych cenach panele słoneczne z Chin.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)