Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Branża leasingowa w Polsce. Pozytywne dane

0
Podziel się:

Po 3 kwartałach 2014 r. roku sfinansowała ruchomości i nieruchomości za ponad 31 mld zł, co oznacza wzrost o 27,4 proc. rdr

Branża leasingowa w Polsce. Pozytywne dane
(Gudellaphoto - Fotolia.com)

- podał Związek Polskiego Leasingu w komunikacie.

W sektorze ruchomości wartość umów (30,4 mld zł) była większa o 30,8 proc. rdr. Rynek nieruchomości spadł 45,7 proc. rdr i wyniósł 594 mln zł.

Na koniec września w strukturze finansowania ruchomości, pojazdy miały 63 proc. udział. Wartość transakcji w odniesieniu do tego segmentu wyniosła 19 mld zł i była wyższa o 38,6 proc. niż rok wcześniej.

Drugi pod względem wartości obszar - maszyn i urządzeń - miał 32,9 proc. udziału, przy wartości nowych umów na poziomie 10 mld zł i 21 proc. wzroście liczonym rok do roku.

_ - Przedsiębiorstwa leasingowe oceniają mijający kwartał w zakresie aktywności rynkowej pozytywnie, choć nieco gorzej od prognozy opublikowanej w lipcu. Oczekiwania wobec czwartego kwartału są bardzo optymistyczne w zakresie wzrostu zarówno liczby wniosków, jak i wartości zawieranych umów _ - powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Rybak, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL.

_ - Tradycyjnie ostatni kwartał jest najlepszy w całym roku dla branży, wskazania pokazują, że i w 2014 trend zostanie zachowany. Również prognozy w zakresie zwiększania zatrudnienia są dostosowane do oczekiwań wzrostowych. Jakość portfeli firm leasingowych w ocenie mijającego kwartału jest lepsza od estymowanej, oczekiwana jest dalsza poprawa, choć w wolniejszym tempie _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Auto dla firmy. Jak sfinansować jego zakup? Leasing czy kredyt samochodowy? Przed takim dylematem stoi niejeden przedsiębiorca. Sprawdź, co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz.
Japończycy budują największą na świecie farmę fotowoltaiczną Kraj Kwitnącej Wiśni nie posiada za wiele wolnej przestrzeni na lądzie, ale to nie powstrzymuje Japończyków od inwestowania w odnawialne źródła energii.
Nowe dane z branży leasingowej. Padł rekord Od stycznia do czerwca polscy przedsiębiorcy sfinansowali w ten sposób towary i sprzęt o wartości ponad 21 miliardów złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)