Notowania

szara strefa
11.05.2016 14:49

Branża paliwowa w Polsce. Przez szarą strefę państwo straciło nawet 12 mld zł

Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych ocenia, że w ciągu ostatnich lat nie udało się wprowadzić przepisów, które skutecznie ograniczały ten proceder. Dodała, że są kraje, które mają jeszcze większą szarą strefę niż Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Rozrastająca się szara strefa to jeden problemów branży paliwowej w Polsce. Według szacunków przedstawicieli tego sektora, w ubiegłym roku do budżetu państwa nie wpłynęło przez to od 10 do 12 miliardów złotych. Chodzi między innymi o wyłudzenia podatku VAT, najczęściej w przypadku oleju napędowego.

Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych ocenia, że w ciągu ostatnich lat nie udało się wprowadzić przepisów, które skutecznie ograniczały ten proceder. Dodała, że są kraje, które mają jeszcze większą szarą strefę niż Polska. - Nie jest to jednak żadnym pocieszeniem - podkreśliła Halina Pupacz.

Z informacji zamieszczonych ostatnio na stronie internetowej Ministerstwa Finansów wynika, że resort kończy prace nad pakietem rozwiązań dotyczących ograniczenia zakresu patologii i szarej strefy na rynku paliw płynnych.

Tagi: szara strefa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz