Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Branża turystyczna zadowolona z połowy sezonu

0
Podziel się

Czy ostrzeżenia MSZ przed podróżami do Egiptu znacząco wpłyną na zysk branży turystycznej? Pierwsza połowa sezonu była dla niej udana. Wyniki finansowe były na pewno lepsze niż w zeszłym roku.

Branża turystyczna zadowolona z połowy sezonu
(Leaf/Dreamstime.com)
bEqFNKZN

Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski powiedział, że na dobre samopoczucie touroperatorów miał wpływ stabilny kurs walut. Do tego było on dość niski, więc i ceny wycieczek nie były bardzo wysokie. Dodatkowo turyści w tym roku znacznie wcześniej rezerwowali urlopy, w związku z tym w ofercie touroperatorów niewiele było opcji last minute, które są zwykle sprzedawane po niskich cenach.

Trzecim ważnym aspektem było też idealne zaplanowanie oferty przez biura podróży. W tym roku udało się tak wyliczyć liczbę wycieczek, że samoloty przewożące pasażerów praktycznie nie mają pustych miejsc.

Nie wiadomo jeszcze jaki wpływ na rynek będą mieć wydarzenia w Egipcie. Po kilkudniowych, krwawych zamieszkach, władze wielu krajów, w tym Polski, odradzają swoim obywatelom wyjazdy do tego kraju. Niektóre biura - jak TUI Poland - odwołały wycieczki do Egiptu do końca sezonu.

bEqFNKZP
Czytaj więcej w Money.pl
Egipt nie dla turystów. Biura podróży zawieszają loty Priorytetem jest w tej chwili zapewnienie ludziom powrotu, ale Polacy nie chcą rezygnować z wyjazdów.
Turystyka w Polsce. 7 procent więcej... _ Polska pięknieje i dostrzegają to zarówno jej mieszkańcy, jak i turyści zagraniczni, a my mamy wymierne efekty gospodarcze _.
To może pomóc Portugalii wyjść z kryzysu Od stycznia do maja obroty w turystyce wyniosły niemal 3 miliardy euro. Druga połowa roku może być jeszcze lepsza.
bEqFNLaq
KOMENTARZE
(0)