Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brexit."Chwila historyczna dla UE, ale nie czas na histerię"

8
Podziel się:

To historyczna chwila dla UE, ale nie czas na histeryczne reakcje; UE jest przygotowana na negatywny scenariusz - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk, komentując wynik brytyjskiego referendum, w którym większość opowiedziała się za opuszczeniem Unii.

Brexit."Chwila historyczna dla UE, ale nie czas na histerię"
(PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/ETIENNE LAURENT)

"Życzylibyśmy sobie innego wyniku referendum. Jestem w pełni świadomy, jak poważny, a nawet dramatyczny to moment z politycznego punktu widzenia. Nie można przewidzieć wszystkich politycznych konsekwencji tego wydarzenia, szczególnie dla Wielkiej Brytanii" - powiedział Tusk w piątek w Brukseli.

"To historyczna chwila, ale na pewno nie czas na historyczne reakcje" - dodał. "UE nie jest projektem tylko na dobrą pogodę" - powiedział. "W imieniu wszystkich 27 przywódców mogę oświadczyć, że jesteśmy zdecydowani, by utrzymać jedność Unii 27 państw" - podkreślił.

Tusk poinformował, że zaproponował nieformalne spotkanie przywódców 27 państw bez Wielkiej Brytanii na marginesie szczytu UE w przyszłym tygodniu, aby przedyskutować procedurę wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Bartek
8 lat temu
Wielka Brytania jest już bardzo długo w Unii Europejskiej miała wpływ na wspieranie wielu krajów zdaje się ze decyzja zapadła w 1973 roku jednak liderem Unii Europejskiej są Niemcy którzy mają doskonałe stosunki z Turcją -reforma konkordatu -zbiorowe pozwy za obrazę uczuć religijnych byłem tam piękne państwo przepiękny krajobraz jednak wielu Turków cierpi ubóstwo ,mają za mało pieniędzy na edukację i zwalczanie przemocy
anon
8 lat temu
To być może początek końca kapitalizmu w Europie.
piko
8 lat temu
nie czas na histerie a pare dni temu skomlil zeby brytyjczycy zostali w unii!!!
NIEDONEK
8 lat temu
tam gdzie tusk tam klęska bo brak mu realizmu a marzenia to za mało .
zaz
8 lat temu
Panie Tusk wynik referendum w UK pokazał jednoznacznie że polityka prowadzona przez UE jest niewłaściwa ,narzucanie hegemoni Niemiec zemści się wyjściem jeszcze paru krajów w konsekwencji jest to rozpad UE, winę za to ponosi parlament europejski ze swoimi głupimi regulacjami ,premier UK podał się do dymisji tego samego spodziewamy się po parlamencie europejskim i panu .Patrząc kto zasiada w parlamencie UE i jakie prawa ustanawiają można dojść tylko do jednego wniosku to banda nieuków ,ludzi oderwanych od rzeczywistości