Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Brexit ograniczy dostęp Wielkiej Brytanii do wspólnego rynku"

69
Podziel się:

Szef Eurogrupy Jeroen Dijsselbloem ostrzegł w piątek w wywiadzie dla RTL, że ograniczenie dostępu Wielkiej Brytanii do rynku wewnętrznego będzie ceną za Brexit. Wyraził też opinię, że londyńskie City straci na znaczeniu, a jego funkcje przejmą Frankfurt i Amsterdam.

"Brexit ograniczy dostęp Wielkiej Brytanii do wspólnego rynku"
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Ograniczony dostęp brytyjskich instytucji finansowych do rynku wewnętrznego Unii Europejskiej będzie konsekwencją wyboru, jakiego dokonali Brytyjczycy - podkreślił przewodniczący rady ministrów finansów państw strefy Euro i zarazem minister finansów Holandii.

Jego zdaniem rywalizujące od dawna z londyńskim City centra finansowe UE - Amsterdam oraz Frankfurt nad Menem mogą skorzystać na spadku znaczenia Londynu.

"Kilka lat temu Londyn publikował regularnie na łamach azjatyckiej edycji dziennika "Financial Times" ogłoszenia, z których wynikało, że stolica Wielkiej Brytanii to najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą robić biznes w UE. Dzisiaj już nie mogliby opublikować takiego ogłoszenia" - zaznaczył.

Jeroen Dijsselbloem przewodniczy pracom rady ministrów finansów Eurogrupy od stycznia 2013 r. W lutym 2013 r. stanął też na czele rady Europejskiego Mechanizmu Stabilności (European Stability Mechanism; ESM), który jest jednym z mechanizmów instytucjonalnych strategii przywracania stabilności finansowej gospodarek strefy euro.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(69)
takos
7 lat temu
zanim oni wyjdą z Unii... niemniej jednak sporo się podziało na forexie w tym czasie. Sporo brokerów popodnosiło spready, chociaż niektórzy jak xtb się trzymają. Ciekawe co będzie dalej
Szok
7 lat temu
PAMIĘTAJ CZŁOWIEKU !!!!! Zawsze WOLNOŚĆ na pierwszym miejscu !! Anglicy wybrali ...drogę wolności i nie wchodzenia z butami do ICH DOMU!!! Historia nam pokazała nie takie cesarstwa upadły i nie z bogactwa,ale z wiary przez właśnie biedne kraje WIARĘ W WOLNOŚĆ!! Przykład z naszego podwórka POLSKA...ZABORY,GERMANIZACJA,SOWIETY!!!
bubu
7 lat temu
Mądry naród ci Anglicy.....
Akłaku
7 lat temu
NIC się nie stanie patafiany i nie straszcie, a mała unia znów będzie ich błagać o wsparcie
HETMAN POLNY
7 lat temu
UNIA JUŻ ZJADA SWÓJ OGON. JESZCZE JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH RYNKÓW ZBYTU WYCHODZI Z UNI CZYLI POLSKA I UNIA JĘCZY NA KOLANACH. NAWET DRUK 60 MLD EURO MIESIĘCZNIE EUROPEJSKIEGO BANKU CENTRALNEGO NIE UTRZYMA FINANSÓW TEGO BIUROKRATYCZNEGO MOLOCHA. ANGLIA PIERWSZA OPUŚCIŁA TONĄCY STATEK PORA NA DRUGĄ POLSKĘ
...
Następna strona