Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpital
12.08.2015 08:36

Brud w polskich szpitalach. Nawet co drugi nie spełnia norm

W wielu szpitalach sale są brudne i zniszczone, podobnie jak sanitariaty, co zagraża bezpieczeństwu chorych - informuje "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński / Reporter)

Polskie szpitale to zagłębie brudu. Sale są rzadko czyszczone, a poza tym nieremontowane. Podobnie sytuacja wygląda z toaletami. Sanitariaty wręcz zagrażają zdrowiu pacjentów. O sprawie pisze "Nasz Dziennik", powołując się na zeszłoroczne kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Na Podkarpaciu spośród 54 skontrolowanych szpitali aż 28 oceniono negatywnie, jeszcze gorzej jest na Lubelszczyźnie - uchybienia wykryto w 32 na 49 badanych lecznic. W Małopolsce braki stwierdzono w 31 placówkach na 65 sprawdzonych, a w Wielkopolsce - też w 31 na 81.

Najczęściej inspektorzy stwierdzali, że ściany w salach szpitalnych są brudne, często niewykończone, widoczne są na nich zacieki. To samo dotyczy podłóg i sufitów - relacjonuje dziennik.

Wiele do życzenia pozostawia też stan techniczny i sanitarny urządzeń medycznych; kontrolerzy stwierdzili także niewłaściwe postępowanie z odpadami medycznymi - wylicza "NDz".

Tymczasem - jak podkreśla dziennik - nienaganny stan higieniczno-sanitarny i techniczny szpitali to warunek bezpieczeństwa pacjentów.

Tagi: szpital, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz