Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brutalne ataki milicji na Ukrainie. Pacyfikują zwolenników wejścia do Unii

0
Podziel się:

Mundurowi rozprawiają się z demonstrantami w miastach na wschodzie kraju.

Brutalne ataki milicji na Ukrainie. Pacyfikują zwolenników wejścia do Unii
(PAP/EPA)

Ukraińska milicja brutalnie rozprawia się z uczestnikami akcji poparcia dla umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE, którzy rozstawiają namioty na głównych placach miast we wschodniej części kraju - donoszą lokalne media.

Podczas przeprowadzonej dziś przez milicję akcji likwidacji miasteczka namiotowego w Czernihowie na północ od Kijowa jeden z jego mieszkańców dokonał nieudanej próby samospalenia.

W trakcie podobnej akcji w Odessie, do której doszło nad ranem, milicja pobiła i zatrzymała kilka osób.

Władze Charkowa wydały całkowity zakaz przeprowadzania demonstracji, tłumacząc to panującą w mieście epidemią grypy. Z tego samego powodu w obwodzie charkowskim wstrzymano wszystkie widzenia więzienne.

Powołując się na tę decyzję, służba penitencjarna nie zezwoliła na widzenie ze współpracownikami odbywającej w Charkowie wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności byłej premier Julii Tymoszenko.

Zwolennicy integracji europejskiej Ukrainy demonstrują od ubiegłego tygodnia, gdy rząd wstrzymał przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Porozumienie to miało być zawarte na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w dniach 28-29 listopada.

Bruksela ma jeszcze nadzieję

Oferta podpisania umowy stowarzyszeniowej wraz z umową o wolnym handlu między UE a Ukrainą pozostaje aktualna - oświadczyli w Brukseli szef Komisji Europejskiej Jose Barroso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Podkreślili również, że _ stanowczo nie zgadzają się ze stanowiskiem oraz działaniami Rosji _ w związku z planami podpisania umowy UE-Ukraina.

_ Stanowisko Unii Europejskiej odnośnie do decyzji Ukrainy o tymczasowym zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej oraz umowy o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu (DCFTA), jest jasne: oferta podpisania niemającej precedensu umowy nadal leży na stole. Wymaga to od ukraińskich przywódców wykazania koniecznej woli politycznej, zdecydowanych działań oraz namacalnych postępów w wypełnianiu warunków, ustalonych w grudniu 2012 r. _ - oświadczyli Barroso i Van Rompuy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa deklaracja Unii w sprawie Ukrainy Szef Komisji Europejskiej Jose Barroso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy krytykują Rosję.
Burza po decyzji Ukrainy. Ostre komentarze Ukraina chce się targować z Unią Europejską i Rosją - tak decyzje władz w Kijowie o wstrzymaniu przygotowań do integracji z Unią Europejską komentują rosyjscy eksperci.
"Kij Kremla i zwiędła marchewka Unii" To dlatego Ukraina nie zdecydowała się na stowarzyszenie z Unią. Zobacz, jak wydarzenie to komentują najważniejsze, europejskie media.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)