Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex i Ferrovial Agroman zbudują odcinek S3 Lubin-Legnica

0
Podziel się:

Zakończenie robót za ponad trzy lata.

Budimex i Ferrovial Agroman zbudują odcinek S3 Lubin-Legnica
(Reporter Poland)
bFfnfdhh

Konsorcjum Budimeksu (lider z udziałem 95 proc.) i Ferrovial Agroman podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddział we Wrocławiu umowę na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica, zadanie V od węzła Lubin Południe (bez węzła) do węzła Legnica II na A4, o długości około 22,6 km, podała spółka. Wartość umowy to 638,66 mln zł netto.

- _ Termin rozpoczęcia robót: w dniu podpisania umowy. Termin zakończenia robót: 30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Okresy gwarancji: 10 lat _ - czytamy w komunikacie.

Wcześniej GDDKiA podawała, że oddanie do ruchu drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy planowane jest w drugiej połowie 2018 roku. Budowę podzielono na 5 odcinków: od węzła Nowa Sól Płd do węzła Gaworzyce (bez węzła) o dł. 16,4 km, od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów o dł. 16,9 km, od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Płn. o dł. 14,4 km, od węzła Lubin Płn (bez węzła) do węzła Lubin Płd. o dł. 11,3 km i od węzła Lubin Płd (bez węzła) do węzła Legnica II (A4, z węzłem) o dł. 22,6 km.

bFfnfdhj

Umowy na wszystkie odcinki są już podpisane.

Notowania Budimeksu - 1 tydzień

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do Grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. Skonsolidowane przychody spółki sięgnęły 4,95 mld zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bFfnfdhK
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)