Notowania

kraj
16.03.2017 11:46

Budowa dróg. Będzie więcej pieniędzy dla 9 miast

Podziel się
Dodaj komentarz

Kolejne miasta dostaną środki unijne na inwestycje drogowe. Będzie więcej pieniędzy na drogi w 9 miastach powiatowych w Polsce - w sumie na 10 inwestycji. Miasta, które dostaną dodatkowe fundusze to Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław.

Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko.

- Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Miasta zawnioskowały o zdecydowanie większą kwotę niż ta, którą pierwotnie dla nich przeznaczyliśmy. Dlatego przesunęliśmy środki w programie - poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński dodał, że wiele polskich miast - średnich i większych - boryka się z problemami komunikacyjnymi. "A inwestycje, które często wspieramy są inwestycjami, które rozwiązują problemy z płynnością ruchu - to na przykład wiadukty, obwodnice, na które mieszkańcy od wielu lat czekają" - podkreślił.

Miasta, które dostaną dodatkowe środki to Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice (na 2 inwestycje), Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław. Ich inwestycje uzyskały wymagane minimum punktowe podczas oceny wniosków (co najmniej 60 proc. punktów), ale nie wystarczyło już dla nich środków.

- Pula środków unijnych w konkursie na wsparcie inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu wzrosła z 2,15 mld zł do ok. 3,35 mld zł - poinformował wiceminister rozwoju Witold Słowik, który nadzoruje wdrażanie Programu Infrastruktura i Środowisko. Dodał, że w najbliższym czasie możliwe będzie podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji z powyższymi miastami.

Dotychczas umowy o dofinansowanie z zakończonego w ubiegłym roku konkursu podpisały następujące miasta: Tarnów, Leszno, Tychy, Zamość, Rybnik, Bydgoszcz, Częstochowa, Łomża, Kraków, Gliwice, Nowy Sącz, Toruń, Sosnowiec, Gorzów Wielkopolski.

Program Infrastruktura i Środowisko należy do największych programów operacyjnych w historii Unii Europejskiej. To blisko 27 i pół miliarda złotych euro na transport, energetykę, ochronę środowiska, kulturę i ochronę zdrowia w Polsce.

Tagi: kraj, komunikat, inwestycje, transport, pap, mr, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2017

Polak niepisowskiTo będziemy brać z tej przebrzydłej UE. A co z " zasadami" ???

16-03-2017

ulofA gdzie honor, gdzie patriotyzm , żeby od tej zgniłeś UE brac kasę.Elektotracie pisowski jak się z tym czujecie?

16-03-2017

muniekOkradli Łódź z zachodniej obwodnicy to teraz rozdają,

Rozwiń komentarze (21)