Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Budowa dróg w Polsce. UOKiK wszedł do dwóch przedsiębiorstw

25
Podziel się:

UOKiK przeszukał siedziby przedsiębiorców zajmujących się remontem i budową dróg. Urzędnicy sprawdzają, czy nie zawarły niedozwolonego porozumienia.

W tym roku UOKiK sześć razy korzystał z możliwości przeszukania w firmie. Tym razem padło na przedsiębiorstwa budujące drogi
W tym roku UOKiK sześć razy korzystał z możliwości przeszukania w firmie. Tym razem padło na przedsiębiorstwa budujące drogi (Bartosz Wawryszuk)

- Informacje o możliwych nieprawidłowościach otrzymaliśmy od samorządów, głównie gmin i powiatów, które były organizatorami przetargów. Ich podejrzenia dotyczą przede wszystkim wspólnego ustalania ofert przez przedsiębiorców, ubiegających się o zamówienia publiczne - komentuje prezes UOKiK, Marek Niechciał. - Takie praktyki, z punktu widzenia przepisów chroniących konkurencje, są zakazane – dodaje.

UOKiK sprawdza, czy przedsiębiorcy startujący w przetargach na budowę i remont dróg w województwach świętokrzyskim, łódzkim i mazowieckim mogli zawrzeć niedozwolone porozumienie.

Zobacz także: Zobacz też: Prawo nie jest zaprojektowane na oszustów. Szef UOKiK wylicza wszystkie luki

Jak zapewnia urząd w komunikacie, przeszukanie odbyło się za zgodą sądu w siedzibach dwóch przedsiębiorców. Nazwy firm nie zostały podane. Brali w nim udział przedstawiciele UOKiK w asyście policji. Kontrolujący uzyskali informacje z dokumentów i elektronicznych nośników danych.

UOKiK może przeszukać siedzibę firmy, jeśli zachodzi podejrzenie, że dany podmiot posiada dowody, które mogą być istotne w sprawie. Może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu przez UOKiK zgody sądu.

Musi przy nim asystować policja. Wówczas przedsiębiorca ma obowiązek wpuścić kontrolujących do budynków i lokali, a także udostępnić dokumenty oraz nośniki danych. W tym roku urząd sześć razy skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
ROBOTNIK
7 lat temu
Za firmę FEDRO z Osiecka się powinni wziąć wygrywa przetargi składając oferty zawsze o 5 tysięcy niższe od konkurencji a to dzięki przekupnym samorządowcom
butap
7 lat temu
Za przestępstwa gospodarcze powinny być kary śmierci. Tak było za komuny i przynosiło efekt. W łeb przestępce i do ziemi a majątek rekwirować.
Ja504
7 lat temu
Przecież każdy Polak w tym kraju wie że przy każdej budowie dróg jest przekręt, sprzedaż na lewo matariałó, zawyżanie kosztów, zmowa firm uitd. tu nie potrzeba żadnego UOKiK !!!!
Skan
7 lat temu
A, w Pile, w Urzędzie Miasta wszyscy szacowali na 50 tyś, a jeden dał 4 tysiące i wygrał! Nie??? To jest oszczędność! I zarazem droga do pomyślności! Darz bór!
arek
7 lat temu
Taaaaa? A , ten krzywousty, od starego sepleniącego Morawieckiego, nie dosyć naszlajał się po kontach bankowych nasyłając swoich cieciów z skarbówek? Nie dosyć napodsłuchiwał się wszystkich rozmów telefonicznych? Jest lepszy od NKWD.
...
Następna strona