Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg w Polsce. Powstaną cztery nowe mosty na trasie Koszalin-Darłowo

0
Podziel się:

Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca 2017 roku.

Budowa dróg w Polsce. Powstaną cztery nowe mosty na trasie Koszalin-Darłowo
(Bill Jacobus/flickr (CC BY 2.0))

Niebawem ruszy przebudowa trzeciego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203 łączącej Koszalin z Darłowem. Chodzi o odcinek na Dąbki - Darłowo. Będzie to trzeci a zarazem ostatni etap przebudowy tej trasy - informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca 2017 roku.

Planowana przebudowa 8,5-kilometrowego odcinka, będzie obejmowała wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie jezdni, budowę czterech nowych mostów wraz z mostami tymczasowymi, budowę kanalizacji deszczowej w trzech miejscowościach oraz ścieżki rowerowej na całym przebudowywanym odcinku.

Roboty budowlane obejmą też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.

Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum firm - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia i spółka WANT z Tczewa, które zadeklarowało, że zrealizuje prace za 31,4 mln zł, przy planowanych na tę inwestycję w budżecie 48,6 mln zł.

Zobacz także: Zobacz także: Budowa ekspresówek. Minister deklaruje, że wszystkie trasy obiecane przez poprzedników powstaną
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)