Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa Nord Stream 2. USA grożą firmom sankcjami

Stany Zjednoczone Ameryki mogą objąć firmy zaangażowane w budowę rosyjskich rurociągów eksportujących ropę i gaz sankcjami - zapowiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gazprom)

Stany Zjednoczone Ameryki mogą objąć firmy zaangażowane w budowę rosyjskich rurociągów eksportujących ropę i gaz sankcjami, zgodnie z obowiązującą ustawą o sankcjach (CAATSA) - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert.

- Generalnie nie komentujemy działań związanych z sankcjami, ale jasno deklarujemy, że firmy pracujące w rosyjskim sektorze eksportowych rurociągów energetycznych mogłyby - jeśli angażują się w ten rodzaj działalności - zostać objęcie sankcjami zgodnie z CAATSA - powiedziała Nauert podczas briefingu prasowego.

Przypomniała też, że rząd Stanów Zjednoczonych jest przeciwny projektowi rurociągu Nord Stream II.

- Uważamy, że projekt Nord Stream II osłabiłby stan bezpieczeństwa energetycznego i stabilności energetycznej Europy. Dałby Rosji kolejne narzędzie nacisku na państwa europejskie, w szczególności takie jak Ukraina - powiedziała także rzeczniczka.

W połowie marca 2018 r. 39 senatorów USA skierowało list do sekretarza skarbu i zastępcy sekretarza stanu, w którym argumentowali, że realizowany przez Gazprom projekt gazociągu Nord Stream II zagraża interesom gospodarczym krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które realizują tranzyt rosyjskiego gazu do innych państw europejskich.

Nord Stream II to projekt budowy gazociągu poprowadzonego po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec, głównie po trasie istniejącego gazociągu Nord Stream. Właścicielem spółki celowej realizującej projekt jest Gazprom, a finansowanie mają zapewnić koncerny Engie, OMV, Shell, Uniper i Wintershall.

Zobacz także: Kontakty syna Trumpa z Rosją. Tak się tłumaczy Donald Trump jr.

Tagi: nord stream 2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2018

antyklerykałśmiech i żenada, DEMOKRACJA zbrodniarzy i złodziei wszechczasów, katofaszyzm USA grozi swoim koloniom w "państwie chrześcijańskim NATO" , … Czytaj całość

21-03-2018

poliskoro Tramp tak sie sprawa zajal, to znaczy , ze USA moglo by na tym cos tam stracic...a wiec budowac natychmiast!!!

21-03-2018

kiki"Dałby Rosji kolejne narzędzie nacisku na państwa europejskie..." ameryce to oczywiscie NIE pasuje...bo to ONI MUSZA miec wladze nd calym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)