Notowania

energetyka
31.01.2018 14:38

Nord Stream 2 ma zielone światło. Niemcy wydali zgodę na budowę

To kamień milowy w wielowarstwowym procesie zatwierdzania dla całego naszego projektu - przekonuje spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Decyzja dotyczy położenia 55-kilometrowego odcinka rur na dnie Bałtyku

Jest pierwsza decyzja, która otwiera drogę do budowy kontrowersyjnego gazociągu łączącego Rosję z Niemcami. Urząd Górniczy w Stralsund wyraził zgodę na położenie rur na terenie niemieckich wód terytorialnych.

Urząd Górniczy Niemiec w Stralsund wydał decyzję zatwierdzającą projekt położenia 55-kilometrowego odcinka rur na danie Bałtyku w rejonie Lubmina koło Greifswaldu - poinformowała w środę szwajcarska spółka Gazpromu.

- Jest to także ważny kamień milowy w wielowarstwowym procesie zatwierdzania dla całego naszego projektu - podkreślił Jens Lange z Nord Stream 2, cytowany w komunikacie spółki.

Uzyskane pozwolenie było niezbędne do zatwierdzenia inwestycji przez Federalną Agencję Morską i Hydrograficzną (BSH). Spółka spodziewa się ją otrzymać pierwszym kwartale 2018 r.

*Po co Putinowi Nord Stream 2? Zobacz wideo: *

- Pozwolenie na budowę jest wynikiem intensywnego procesu planowania i konsultacji. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności za ten wrażliwy obszar przyrodniczy i wzięliśmy to pod uwagę w naszym planowaniu. Oprócz środowiska wzięliśmy pod uwagę również interesy innych stron, jak choćby żeglugi czy turystyki - przekonuje Jens Lange.

Jak zapewnia spółka, krajowe procedury w pozostałych czterech krajach: Rosji, Finlandii, Szwecji i Danii, również postępują zgodnie z planem.

"Nord Stream 2 spełnił wszystkie warunki przyznania pozwoleń i oczekuje, że będą gotowe na czas, aby zrealizować planowaną budowę w 2018 r" – czytamy w komunikacie.

Polski rząd stanowczo sprzeciwia się budowie drugiej nitki gazociągu. Premier Morawiecki nazwał inwestycję niewłaściwą i szkodliwą.

Tagi: energetyka, budowa nord stream 2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2018

EaldonPonieważ jestem upierdliwy a na dodatek mam dobrą pamięć, to przypomnę, że zanim rozpoczęto budowę Nord Stream 1, spółka Nord Stream zaprosiła … Czytaj całość

31-01-2018

GrimmWidać jak na dłoni, że niemieckie wody terytorialne to cały Bałtyk. Przepchną budowę tej rury, tak samo jak pierwszą i nic tego nie jest w stanie … Czytaj całość

31-01-2018

oleka co na to tusk i cala banda powskich eurodeputowanych. nic cisza. von roza gdzie sie schowalss. blokoj gazaociag

Rozwiń komentarze (22)