Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg w Polsce. Śledztwo ruszyło

0
Podziel się:

Prokuratorzy chcą zbadać, czy urzędnicy generalnej dyrekcji mieli prawo wprowadzić taką zmianę i w jakich okolicznościach do tego doszło.

Budowa dróg w Polsce. Śledztwo ruszyło
(Omers/Dreamstime)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. nieprawidłowości przy budowie południowej obwodnicy stolicy, gdzie piasek w nasypie zastąpiono gliną. Prokuratorzy badają, czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykroczyła poza swe uprawnienia.

_ - Śledztwo zostało wszczęte wczoraj, z zawiadomienia ABW _ - powiedział dziś rzecznik prokuratury okręgowej Dariusz Ślepokura, potwierdzając wstępne doniesienia radia RMF w tej sprawie.

Według Ślepokury ABW zakwestionowała sytuację, jaka wystąpiła na 11-kilometrowym odcinku trasy ekspresowej S2, będącej południową obwodnicą Warszawy, między węzłami Konotopa i Lotnisko. Okazało się, że wykonawca robót na tym odcinku zamiast piasku w nasypie pod jezdniami, wykorzystywał glinę.

_ - Działo się tak przez pewien czas i potem GDDKiA wprowadziła zmianę w specyfikacji inwestycji, dozwalając stosowanie gliny zamiast piasku. Prokuratorzy chcą zbadać, czy urzędnicy generalnej dyrekcji mieli prawo wprowadzić taką zmianę i w jakich okolicznościach do tego doszło _ - ujawnił prokurator Ślepokura.

Jak podkreślił, śledztwo toczy się _ w sprawie _ i jego celem jest zbadanie, czy funkcjonariusze publiczni (GDDKiA) wykroczyli poza swe uprawnienia lub nie dopełnili obowiązków (co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia). Prokuratorzy podejrzewają, że powód dokonania zmiany w składzie nasypów drogowych jest taki, że glina kosztuje taniej niż piasek. - _ Na dziś nie mamy sygnałów, by podłoże tej sprawy miało charakter korupcyjny _ - zaznaczył rzecznik.

Ślepokura ujawnił, że w pierwszej kolejności prowadzący śledztwo będą chcieli zapoznać się z dokumentacją GDDKiA na temat tej inwestycji oraz przesłuchać odpowiednich pracowników tej instytucji, a także przedstawicieli wykonawców.

Czytaj więcej w Money.pl
Leszek Miller wzywa do blokady dróg na Euro? Tak zareagował na wieść o problemach podwykonawców autostrady A2 z uzyskaniem zapłaty za wykonaną robociznę.
Robotnicy odmówili budowania autostrady 300 robotników budujących odcinek od węzła Krzyż do węzła Dębica zeszło z placu budowy.
GDDKiA skarży zatrzymaną budowę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaskarżyła wstrzymanie robót przy jednym z mostów powstających na odcinku A1 Świerklany-Gorzyczki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)