Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa drugiej linii metra w Warszawie bez opóźnień

0
Podziel się:

Wykonawca nie zgłasza opóźnień, budowa powinna więc zakończyć się do 30 września.

Budowa drugiej linii metra w Warszawie bez opóźnień
(Kiclaw/stock.xchng)
bEKXCJDV

Prace na budowie centralnego odcinka II linii warszawskiego metra przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca nie zgłasza opóźnień, budowa powinna więc zakończyć się do 30 września - poinformował prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

W weekend warszawiacy mogli oglądać budowaną stację metra _ Rondo Daszyńskiego _. W niedzielę, wraz z prezydent miasta Hanną Gronkiewicz-Waltz, oglądali ją także dziennikarze.

Prezydent podkreśliła, że budowa powinna zakończyć się zgodnie z przyjętym harmonogramem, tj. do końca września br. Jak dodała, po zakończeniu budowy rozpoczną się odbiory techniczne. - _ Potrzeba ponad 30 pozwoleń. Mam nadzieję, że to nam się uda w ciągu kilku tygodni po zakończeniu budowy _ - powiedziała.

bEKXCJDX

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk poinformował, że wykonawca nie zgłaszał dotąd żadnych sygnałów, że termin zakończenia budowy nie będzie dotrzymany.

_ Rondo Daszyńskiego _ to najdalej wysunięta na zachód stacja centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Jak powiedział rzecznik budowy metra Mateusz Witczyński, stacja będzie się wyróżniać czerwoną kolorystyką - tej barwy będzie zarówno sufit stacji, jak i przeszklenia nad wejściami.

Od kilku miesięcy trwa mrożenie gruntu i drążenie tuneli pod tunelem Wisłostrady. W tym tygodniu budowniczym udało się przejść przez konstrukcję ściany podtrzymującej tunel.

Budowany centralny odcinek II linii podziemnej kolejki będzie miał siedem stacji: _ Rondo Daszyńskiego _, _ Rondo ONZ _, _ Świętokrzyska _, _ Nowy Świat - Uniwersytet _, _ Centrum Nauki Kopernik _, _ Stadion Narodowy _ i _ Dworzec Wileński _.

bEKXCJEd

W październiku ub.r. prezydent Warszawy zapewniła, że rozbudowa II linii metra w stronę wschodnich i zachodnich obrzeży miasta jest priorytetem. _ Obiecuję, że dopilnuję, by warszawiacy mogli od 2022 r. podróżować dwoma pełnymi liniami metra _ - zapewniła wtedy prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKXCJEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)