Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Ekspresowe tempo. Budżet jeszcze dziś wyląduje na biurku prezydenta?

13
Podziel się:

Ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta w najbliższym czasie, niewykluczone, że jeszcze dziś - poinformował w czwartek PAP szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Ekspresowe tempo. Budżet jeszcze dziś wyląduje na biurku prezydenta?
(WITOLD ROZBICKI/REPORTER)

Grzegrzółka pytany, kiedy ustawa budżetowa zostanie przekazana do prezydenta powiedział w czwartek PAP, że "ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta w najbliższym czasie, niewykluczone, że jeszcze dziś".

"Marszałek Sejmu otworzył w środę 34. posiedzenie. Warto to podkreślić wobec nieprecyzyjnych informacji pojawiających się w tej sprawie. Nie ma zwyczaju by marszałek Sejmu otwierając obrady, mówił które jest to posiedzenie. Marszałek Marek Kuchciński użył standardowego zwrotu Otwieram posiedzenie, co w tym przypadku oznaczało rozpoczęcie kolejnego, 34 posiedzenia Sejmu" - podkreślił szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Pytany, jak marszałek Sejmu będzie reagował na blokadę mównicy i gdzie odbędą się obrady w takim przypadku, Grzegrzółka powiedział: "Marszałek Sejmu i Kancelaria Sejmu liczą na powrót do normalnych prac w Sali Posiedzeń, w ramach politycznego porozumienia. Przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej to ostateczność, której marszałek chce za wszelką cenę uniknąć".

Senat uchwalił budżet, co zrobi prezydent? "Podpisanie tej ustawy zrodzi wiele zagrożeń"

Senat przyjął w środę 10 stycznia ustawę budżetową. Teraz najpóźniej do 31 stycznia powinna ona zostać przedłożona prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Jednak zdaniem prof. Marka Chmaja, konstytucjonalisty, uchwalony z naruszeniem Konstytucji i regulaminu Sejmu budżet niesie wiele zagrożeń. - Biznes lubi stabilność i przewidywalność. Kto będzie chciał inwestować w kraju, w którym tak "szanuje się" prawo? Poza tym tak uchwalona ustawa może także stać się obiektem zainteresowania Komisji Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości. Więcej czytaj TUTAJ.

kraj
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
zpuczowani do...
6 lat temu
i tylko pomyśleć, że wszystko to pomimo puczu
$
6 lat temu
To jeszcze nie podpisał ???????? oj prezes będzie zły bo to powinien zrobić w nocy tak jak zawsze byle co ale podpisane !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fredolin
6 lat temu
No to do dziela Prezedenciku, Prezes nakazal to podpisz ten akt Korupcji. Bede sie cieszyl jak was wszystkich przed sadem zobacze, a napewno kiedys tego doczekam
czesiek111
6 lat temu
Co zrobi pprezydent??? Ale jaja. Chachacha.
jolka
6 lat temu
Marionetka już podpisała