Notowania

ubój rytualny
16.07.2013 07:17

Bury prosi szefa PiS, by nie karał posłów PiS

Marek Suski podał, że owi dwaj posłowie przyznali się do winy i zapłacą po tysiąc złotych kary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Dwaj, zasiadający w komisji rolnictwa posłowie PiS Jan Ardanowski i Henryk Kowalczyk zagłosowali w piątek - wbrew stanowisku partii - za rządowym projektem ustawy dopuszczającej ubój rytualny.

- _ Zwracam się z apelem o niekaranie dwóch posłów PiS, którzy zagłosowali za dopuszczeniem uboju bez ogłuszania _ - napisał szef klubu PSL Jan Bury do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Marek Suski (PiS) podał, że posłowie przyznali się do winy i zapłacą po tysiąc złotych kary.

W liście, do którego dotarła, Bury podkreślił, że obaj posłowie są od wielu lat związani z rolnictwem i mają największą w PiS wiedzę na temat spraw rolnych. - _ Dlatego jako PSL doskonale rozumiemy ich postawę _ - napisał szef klubu ludowców.

Zaznaczył, że prezes PiS - opowiadając się przeciwko dopuszczeniu uboju i wprowadzając dyscyplinę w swojej partii - nakazał posłom PiS głosować _ wbrew interesom polskiego rolnika i mieszkańców wsi _.

_ - W wyniku takiej decyzji ucierpią tysiące Polaków zatrudnionych w sektorze rolnym, a rolnicy poniosą olbrzymie straty finansowe _ - przekonywał Bury.

Jego zdaniem postawa prezesa PiS, który deklaruje, że _ polski rolnik powinien być potraktowany priorytetowo _, to _ czysta hipokryzja _.

Szef klubu PSL zacytował w liście wypowiedź Kaczyńskiego, który powiedział po odrzuceniu projektu dopuszczającego ubój rytualny: _ To jest zwycięstwo wszystkich przyzwoitych ludzi. Dobrzy ludzie są za tym, żeby tego rodzaju praktyk nie stosować _.

_ - Czy więc uważa pan, że rolnicy, którzy trudnią się na co dzień hodowlą zwierząt, to ludzie nieprzyzwoici? A może wyznawcy islamu, czy religii żydowskiej to też ludzie nieprzyzwoici? _ - pyta polityk PSL.

Rzecznik dyscypliny PiS Marek Suski powiedział w poniedziałek PAP, że Bury _ nie ma moralnego prawa, by apelować do klubu PiS _.

_ - Posłowie przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Przekażą po 1000 zł na schronisko dla zwierząt _ - dodał.

Ukaranie posłów PiS zapowiedział tuż po głosowaniu Jarosław Kaczyński, który komentował, że niektórzy posłowie PiS _ zachowali się bardzo nieprzyzwoicie i zostaną ukarani _.

Sejm odrzucił w piątek rządowy projekt ustawy dopuszczającej ubój rytualny. Wniosek o odrzucenie projektu poparło 222 posłów, przeciw było 178, wstrzymało się 9 posłów. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosił Ruch Palikota.

Czytaj więcej w Money.pl
Produkcja wołowiny przestanie być opłacalna? Tego najbardziej obawiają się rolnicy, którzy ucierpią w wyniku ustawy o zaniechaniu uboju rytualnego. - _ To nas odetnie od rynków arabskich _ - mówi przedstawiciel branży mięsnej.
Ubój rytualny dzieli koalicję. Co z ustawą? Rządowy projekt miał być głosowany wczoraj, ale ponieważ 30 posłów planowało zagłosowanie przeciw rozwiązaniu, postanowiono to odłożyć na lipiec.
Muzułmanin krytykuje zakaz uboju _ To nie tylko policzek wymierzony w nas, ale przede wszystkim w Konstytucję RP _.
Tagi: ubój rytualny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz