Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Były wiceprezes Lotosu zatrzymany przez CBA i usunięty z PiS

Były wiceprezes Lotosu zatrzymany przez CBA i usunięty z PiS

Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Przemysław Marchlewicz został usunięty z szeregów PiS - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Decyzja ma związek z zatrzymaniami, jakich dokonało ABW i CBA.

Wśród czterech osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej wyłudzającej VAT przy obrocie ogniwami fotowoltaicznymi jest Przemysław M., były wiceprezes Lotosu.

Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej szef gdańskich struktur okręgowych PiS Janusz Śniadek, zatrzymanie było bezpośrednią przyczyną i powodem decyzji o usunięciu Marchlewicza z partii.

Według komunikatu Biura „zorganizowana grupa przestępcza w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa”, a „agenci oszacowali straty na blisko 7 milionów złotych”.

Zobacz także: Fuzja PKN Orlen i Lotosu będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej

 

 

Według CBA podkarpacka spółka miała produkować ogniwa prądotwórcze, jednak w rzeczywistości pełniła jedynie rolę „bufora”, pozorując transakcje handlowe.

CZYTAJ: Lotos podwoi produkcję na jednym z największych złóż na Bałtyku

Agenci CBA i ABW przeszukali mieszkania zatrzymanych i pomieszczenia firmy, zabezpieczyli dokumentację papierową i dane elektroniczne. W środę zatrzymanym mają zostać postawione zarzuty popełnienia przestępstw gospodarczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

prokuratura, abw, cba
Czytaj także
Polecane galerie
Zakonnik
2018-07-20 21:59
A co na to pan Śniadek? Czy to nie jest jego człowiek? Czy pan Śniadek o niczym nie wiedział? A może jednak wiedział? Może warto to sprawdzić? Kto wie, może układ trójmiejski zacznie się sypać?
Tom
2018-07-20 06:50
Za malo biedactwo zarabialo jako wiceprezes lotosu.
Tylko my ludzie uczciwie pracujacy z nas ciagna podatki. A wez tu przypadkiem za bulke w sklepie 20 groszy nie zaplac to cie do mamra wsadza od razu.
Maly
2018-07-20 05:20
Zapomniało biedactwo przelać bańki na termy - musi ponieść boskie konsekwencje
Pokaż wszystkie komentarze (87)