Notowania

akcja cba
04.12.2018 16:50

Były zarząd Enei Wytwarzanie z zarzutami. Narazili spółkę na wielomilionowe straty

Były prezes i dwóch wiceprezesów państwowej spółki Enea Wytwarzanie z zarzutami - informuje RMF FM. Narazili spółkę na straty sięgające 100 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Enea)
Były zarząd Enei Wytwarzanie usłyszał zarzuty. Naraził spółkę na 100 mln zł straty

Śledztwo prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Regionalną w Warszawie. W jego toku ustalono, że szefostwo państwowej spółki Enea Wytwarzanie naraziło spółkę na straty blisko 100 mln zł.

Jak podaje RMF FM, z ustaleń śledczych wynika, że były zarząd w sierpniu 2015 r. zawarł nieuzasadnioną ekonomicznie umowę przedwstępną na zakup farmy wiatrowej w udziałach jednej ze spółek.

Wyceniono, że ta inwestycja będzie warta prawie 300 mln zł, gdy realna wartość to niespełna 200 mln zł. Dodatkowo, jeszcze przed terminem kupna, wartość farmy podniesiono o 15 mln zł.

Zobacz też: Polska zaostrzyła kontrole celne na wschodniej granicy

Umowa ostatecznie nie doszła do skutku, bo w spółce zmienił się zarząd. Nowe szefostwo doniosło na poprzedników organom ścigania. Co ciekawe, przed sądem cywilnym w Łodzi toczy się proces, w którym sprzedawca farmy domaga się od nowego zarządu ENEA realizacji zakwestionowanej umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: akcja cba, enea, zarzuty, śledztwo, cba, prokuratura, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

🤓 dr CarbonNo słowa ministra tchórza, przeszły do czynów, Precz z energią wiatrową, solarną i atomówkami. Tylko wungiel. Ja nie pozwolę. Maliniak. 🚂

04-12-2018

BorysDlatego są dla nas ciągłe podwyżki bo muszą wyrównać straty własne.

04-12-2018

tttZnowu kryminalizacja ryzyka biznesowego.Ile już widzieliśmy wniosków prokuratorów, którym nie podobała się zapłacona za coś cena. Każdy trzeźwo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)