Notowania

Traficar kupi od Renault 1000 aut. Carsharingowa platforma wchodzi do kolejnych po Krakowie dużych miast

1000 aut ma stopniowo zasilać flotę Traficara wraz z uruchamianiem usług w kolejnych miastach, a projekt może zostać rozszerzony w kolejnych dwóch latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Renault)

100 samochodów marki Renault Clio dołączy do floty działającej w Krakowie od jesieni platformy carsharingowej Traficar. Umowa opiewa łącznie na tysiąc samochodów, ponieważ Traficar w tym roku rozpocznie działalność także w kilku innych dużych miastach w Polsce.

Obecnie flotę Traficara w Krakowie stanowi setka opli corsa, ale zakupione od Renault Polska pojazdy nie zastąpią ich, lecz będę użytkowane równolegle. Oznacza to dwukrotnie większą dostępność samochodów, które będzie można pożyczyć na minuty.

Jak informuje Renault Polska, 1000 aut ma stopniowo zasilać flotę Traficara wraz z uruchamianiem usług w kolejnych miastach, a projekt może zostać rozszerzony w kolejnych dwóch latach. Pierwsze samochody mają pojawić się na ulicach Krakowa pod koniec kwietnia.

"Doświadczenia firmy w Krakowie pokazują, że idea carsharingu staje się coraz bardziej popularna i wielu Polaków docenia zalety korzystania z auta bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z jego utrzymaniem" - czytamy w komunikacie Renault Polska. Od uruchomienia platformy w październiku, zarejestrowało się w niej ponad 12 tys. użytkowników.

Renault Clio, które zasili flotę krakowskiego Traficara, to wersja Limited z benzynowym silnikiem o mocy 90 KM i z manualną skrzynią biegów. Samochody będą wyposażone we wbudowany system nawigacyjny i czujniki parkowania.

Działanie usługi Traficar opiera się na mobilnej aplikacji w smartfonie, dzięki której skanuje się kod QR umieszczony na samochodzie. Kluczyki są w schowku, a rozliczenie za przejazd następuje po zakończeniu podróży. Właścicielem tej marki jest firma Express, która zajmuje się długoterminowym wypożyczaniem samochodów.

Tagi: car sharing, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2017

derrrrredZ chęcią dojeżdżał bym tak do pracy :D ale nie opłaca się niestety jeszcze nie teraz, może kiedyś

12-04-2017

grzes7 km w 27 minut daje 18zl. Za taxi z wlasnym jierowca place do 20 zeta i popijam z pirsiowki. Kwestia wyboru.

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie