Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Carbo-Energia - jest zgoda na koncentrację

0
Podziel się

Carbo-Energia może kupić akcje stanowiące ponad 70 proc. kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.

Carbo-Energia - jest zgoda na koncentrację
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDZhFBat

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Zespół Ciepłowni Przemysłowych Carbo-Energia kontroli nad Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego UOKiK uznał, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Uczestnicy koncentracji zajmują się m.in. wytwarzaniem i sprzedażą energii cieplnej na terenie Rudy Śląskiej. W wyniku koncentracji Carbo-Energia zakupi akcje stanowiące ponad 70 proc. kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

bDZhFBav

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Inne decyzje UOKiK w sektorze energetycznym - czytaj w Money.pl
Miliony kary dla dwóch spółek energetycznych Zdaniem UOKiK niedozwolone praktyki mogły utrudniać wybór sprzedawcy energii przez końcowych odbiorców.
PGNiG nadużywa pozycji na rynku hurtowym? UOKiK sprawdzi, czy spółka uniemożliwia wejście na rynek sprzedaży gazu klientom końcowym.
bDZhFBaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)