Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
decyzje uokik
13.02.2012 11:34

Carbo-Energia - jest zgoda na koncentrację

Carbo-Energia może kupić akcje stanowiące ponad 70 proc. kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Zespół Ciepłowni Przemysłowych Carbo-Energia kontroli nad Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego UOKiK uznał, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Uczestnicy koncentracji zajmują się m.in. wytwarzaniem i sprzedażą energii cieplnej na terenie Rudy Śląskiej. W wyniku koncentracji Carbo-Energia zakupi akcje stanowiące ponad 70 proc. kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Inne decyzje UOKiK w sektorze energetycznym - czytaj w Money.pl
Miliony kary dla dwóch spółek energetycznych Zdaniem UOKiK niedozwolone praktyki mogły utrudniać wybór sprzedawcy energii przez końcowych odbiorców.
PGNiG nadużywa pozycji na rynku hurtowym? UOKiK sprawdzi, czy spółka uniemożliwia wejście na rynek sprzedaży gazu klientom końcowym.
Tagi: decyzje uokik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz