Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Carrefour stawia na start-upy technologiczne. Uruchamia inkubator w Polsce

5
Podziel się:

Carrefour uruchamia inkubator technologiczny na potrzeby handlu - poinformował prezes Guillaume de Colonges. Projekt ma pozwolić na poszukiwanie i wdrażanie innowacji istotnych dla branży. Na razie firma oferuje najciekawszym

Carrefour stawia na start-upy technologiczne. Uruchamia inkubator w Polsce
(Wlodzimierz Wasyluk)
bEKwZcaJ

Carrefour szuka młodych talentów i przedsiębiorców. Sieć handlowa uruchomi inkubator technologiczny na potrzeby handlu - poinformował prezes Guillaume de Colonges. Projekt ma pozwolić na poszukiwanie i wdrażanie innowacji. Na razie firma oferuje najciekawszym projektom miejsce w biurach, a pomysły testowane będą w jednym ze sklepów sieci.

- Inkubator Carrefour to pierwsze takie wdrożenie sieci handlowej w Polsce. Dostrzegamy olbrzymi potencjał intelektualny wśród małych, prężnych firm i uczelni działających nad Wisłą. To one będą kształtować przyszłość nowych technologii wykorzystywanych w krajowym, a także światowym biznesie - powiedział de Colonges, cytowany w komunikacie.

Carrefour Polska udostępni wybranym start-upom specjalnie przygotowaną przestrzeń biurową o powierzchni 650 metrów kwadratowych w Warszawie. Równocześnie jeden ze sklepów Carrefour stanie się polem do testów nowych pomysłów wypracowanych w ramach inkubatora, np. aplikacji i rozwiązań cyfrowych.

bEKwZcaL

Carrefour zaprasza do współpracy firmy zarówno rozpoczynające działalność, jak i z ugruntowaną pozycją w branży nowych technologii, a także uczelnie wyższe o profilu informatycznym lub handlowym, podkreśla firma.

Partnerem przedsięwzięcia jest MADIFF, firma doradcza w zakresie innowacji cyfrowych i nowych technologii oraz jej akcelerator i-MADIFF. Jego rolą jest przyśpieszenie rozwoju start-upów. Firma doradcza wspólnie z Carrefour będzie oceniać i wybierać najciekawsze ze zgłaszanych projektów.

Na kolejnych etapach rozwoju start-upów MADIFF ma się zajmować zapewnieniem finansowania. Choć jeszcze żaden start-up z rąk Carrefoura w Polsce nie wystartował, to w komunikatach sieć rozpisuje się o ewentualnej ekspansji międzynarodowej pomysłów.

bEKwZcbm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
polonista
5 lata temu
[QUOTE] start-upy [/QUOTE] Co to, u licha, jest?
kamil
5 lata temu
[Ciekawy serwis z aukcjami na którym można kupić np Laptopa za 20 złotych trafiony.ga Można jeszcze coś tanio kupić :) Polecam serdecznie
Kamcio
5 lata temu
Mój innowacyjny pomysł to sprzedawanie np kurczaków nie faszerowanych antybiotykami.
bEKwZcbn
śmiech na pol...
5 lata temu
mam pomysł innowacyjny :-) wózek sklepowy, automatycznie powracający do sklepu lub wózkowani. klient nie musi taszczyć siatek, do mieszkania jedzie wózkiem pod blok lub dom wózek zapisuje trasę i wraca po rozładowaniu automatycznie do wózkowni lub sklepu. Zapytacie na jakim paliwie?:) na energii odnawialnej.
klijent
5 lata temu
ten carrefour kłamcy i nabieracze -obiecali artykuły do kupienia a ich w sklepie nie ma.Gazetki są a gdzie obiecany towar.w***e sie.