Notowania

CBA zatrzymało dwóch menedżerów państwowych spółek. Mieli przyjąć łapówki

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę o świcie dwóch menedżerów publicznych spółek - wynika z informacji serwisu TVN24.pl. Chodzi o menadżera z Lotos Infrastruktura oraz byłego szefa Rafinerii Jasło. Obaj mają być podejrzewani o przyjęcie łapówek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)
Służby nie udzielają w tej sprawie żadnych informacji.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę o świcie dwóch menedżerów spółek Skarbu Państwa Chodzi o menadżera z Lotos Infrastruktura oraz byłego szefa Rafinerii Jasło. Obaj mają być podejrzewani o przyjęcie łapówek.

Informację o zatrzymaniu podał serwis tvn24.pl. W domach zatrzymanych CBA najpierw przeprowadziło przeszukania, a następie przewiozło menedżerów na przesłuchania. Co istotne - ani prokuratura, ani CBA nie chcą komentować sprawy i udzielać dodatkowych komentarzy. Według informacji portalu zatrzymanym może grozić nawet do ośmiu lat więzienia. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych.

Obaj menedżerowie dali się przekupić jednemu biznesmenowi. Działać ma on w branży paliwowej i zależało mu na korzystnych kontraktach z paliwowym gigantem - Lotosem.

W sumie obaj menadżerowie mieli przyjąć prawie 300 tys. zł łapówki. Jak wynika z informacji portalu, ten sam biznesmen jest zamieszany w sprawy byłych polityków PSL i PO – Jana B. i Zbigniewa R. Agenci rozpracowywali go przez kilka lat. W tym roku dobrowolnie poddał się karze. W ten sposób liczył na mniejszy wyrok. Ostatecznie skończyło się na czterech latach więzienia i 120 tys. zł grzywny.

Zobacz też kuriozalne przesłuchanie teściowej twórcy Amber Gold:

Biznesmen za przychylność polityków płacił m.in. sztabkami złota. Śledczy złota nie znaleźli u nikogo, jednak natrafili na dokumenty dotyczące jego firmy. W ten sposób potwierdzili trop.

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2017

gdzie jest CBA?Pewnie nie dali kasy Broszce na bilboardowe "ujeżdżanie" sądów albo za mało. Ciekawe ile procent z 20 mln sołtysowa wzięła od kolesi z … Czytaj całość

28-09-2017

janekJeszcze trochę i PO będzie miało 100% poparcie w więzieniach. Powoli PiS dopiera się do tyłka złodziejaszkom. trzeba by jeszcze prześwietlić … Czytaj całość

27-09-2017

KozikNiech zgadnę Ich miejsca beda zmuszeni objąć jacyś krewni, znajomi, czy kolesie któregoś z ministrów lub ich wice albo nawet pani premier - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (152)