Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Arkadiusz Braumberger
|

Skorumpowani agenci wpadli. CBA zatrzymało dwóch funkcjonariuszy służb specjalnych

14
Podziel się:

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

Skorumpowani agenci wpadli. CBA zatrzymało dwóch funkcjonariuszy służb specjalnych
(AGENCJA SE/East News)

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych. Mężczyźni wykorzystywali swoje wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych a także w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W ten sposób podejmowali się załatwiana różnych spraw urzędowych. W zamian przyjmowali łapówki.

Wśród zatrzymanych jest były dyrektor delegatury UOP w Rzeszowie Janusz W., który usłyszał w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze CBA ustalili, że mężczyzna z korupcyjnego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Kolejna zatrzymana przez CBA osoba, to były funkcjonariusz ABW i CBA Maciej D.

Zarzucono mu popełnienie przestępstwa powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe. Maciej D. już w 2007 roku został zwolniony ze służby w Biurze i zatrzymany przez CBA. Wówczas usłyszał zarzuty korupcyjne i trafił do aresztu. Został skazany prawomocnym wyrokiem.

Janusz W. na wniosek Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, decyzją Sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
gorszy sort
5 lata temu
Dlaczego to zawsze jest Podkarpacie albo Małopolska?
scho
5 lata temu
Wprowadzić islamskie prawo szariatu. Wtedy polscy podatnicy mniej wydadzą na publiczne obcinanie dłoni złodziejom niż na obecne, niepewne sądownictwo.
CI
5 lata temu
A może CBA chce usłyszeć o aferze ciut mniejszej aniżeli Amber z rozgrywającymi z PO :)?
J.D.
5 lata temu
Brawo!!!
aaa
5 lata temu
i tak im nic nie zrobia bo to nie jest zwykly gornik czy piekarz