Notowania

kraj
16.03.2017 08:58

Skorumpowani agenci wpadli. CBA zatrzymało dwóch funkcjonariuszy służb specjalnych

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych. Mężczyźni wykorzystywali swoje wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych a także w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W ten sposób podejmowali się załatwiana różnych spraw urzędowych. W zamian przyjmowali łapówki.

Wśród zatrzymanych jest były dyrektor delegatury UOP w Rzeszowie Janusz W., który usłyszał w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze CBA ustalili, że mężczyzna z korupcyjnego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Kolejna zatrzymana przez CBA osoba, to były funkcjonariusz ABW i CBA Maciej D.

Zarzucono mu popełnienie przestępstwa powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe. Maciej D. już w 2007 roku został zwolniony ze służby w Biurze i zatrzymany przez CBA. Wówczas usłyszał zarzuty korupcyjne i trafił do aresztu. Został skazany prawomocnym wyrokiem.

Janusz W. na wniosek Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, decyzją Sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Tagi: kraj, komunikat, przedsiębiorczość, prawo, śledztwo, pap, cba, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2017

RtTo żaden efekt 500+. To wyż demograficzny lat 80tych ma dzieci teraz. I tyle

16-03-2017

XYZKORUPCJA BYŁA ZAWSZE JEST I BĘDZIE. NAWET KSIĄDZ W KOŚCIELE BIERZE.

16-03-2017

zachód[QUOTE] Wśród zatrzymanych jest były dyrektor delegatury UOP w Rzeszowie Janusz W., który usłyszał w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie siedem zarzutów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)