Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skorumpowani agenci wpadli. CBA zatrzymało dwóch funkcjonariuszy służb specjalnych

14
Podziel się

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

Skorumpowani agenci wpadli. CBA zatrzymało dwóch funkcjonariuszy służb specjalnych
(AGENCJA SE/East News)
bDyTtmcB

Dwaj byli funkcjonariusze służb specjalnych zostali zatrzymani przez katowickie CBA. Powołując się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiali sprawy urzędowe za łapówki. Proceder trwał latami.

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych. Mężczyźni wykorzystywali swoje wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych a także w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W ten sposób podejmowali się załatwiana różnych spraw urzędowych. W zamian przyjmowali łapówki.

Wśród zatrzymanych jest były dyrektor delegatury UOP w Rzeszowie Janusz W., który usłyszał w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze CBA ustalili, że mężczyzna z korupcyjnego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Kolejna zatrzymana przez CBA osoba, to były funkcjonariusz ABW i CBA Maciej D.

bDyTtmcD

Zarzucono mu popełnienie przestępstwa powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe. Maciej D. już w 2007 roku został zwolniony ze służby w Biurze i zatrzymany przez CBA. Wówczas usłyszał zarzuty korupcyjne i trafił do aresztu. Został skazany prawomocnym wyrokiem.

Janusz W. na wniosek Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, decyzją Sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

bDyTtmde
KOMENTARZE
(14)
Rt
4 lata temu
To żaden efekt 500+. To wyż demograficzny lat 80tych ma dzieci teraz. I tyle
XYZ
4 lata temu
KORUPCJA BYŁA ZAWSZE JEST I BĘDZIE. NAWET KSIĄDZ W KOŚCIELE BIERZE.
Typ spode łba
4 lata temu
Korupcja się zawsze zalęgnie kiedy urzędnika wyposażymy w uprawnienia samodzielnej uznaniowości. Administracja z założenia działa na wydawaniu decyzji administracyjnych i naturalnie występuje tutaj proces decyzyjny. To prosta droga do korupcji i tak często słyszanych w mediach, że ktoś ma jakieś wpływy.
bDyTtmdf
kwas
4 lata temu
Czy grupa ta z byłego kierownictwa UOP i CBA również ochraniała działalność inwestycyjna przejmowanie majątku Skarbu Państwa na terenie Polski południowo-wschodniej ( układ byłego milicjanta z Przysiek i jego ,,wujka,, Andrzeja i syna Macieja).
aaa
4 lata temu
i tak im nic nie zrobia bo to nie jest zwykly gornik czy piekarz